Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Paweł Juraszek zrezygnował z treningów z kadrą. Teraz trenuje na 25-metrowym basenie w Dzierżoniowie

28-06-2016
Paweł Juraszek - Dzierzoniów

Paweł Juraszek w ostatnim czasie dwukrotnie zadziwił pływackie środowisko. Podczas niedawnych mistrzostw Polski niespodziewanie zdołał wywalczyć medal i wypełnić minimum do wyjazdu na igrzyska w Rio na dystansie 50 m stylem dowolnym.

Ostatnio zszokował niespodziewanym wyjazdem ze zgrupowania kadry. Teraz, zamiast trenować w Grecji, spędza czas na przestarzałym, niemal 100-letnim basenie w Dzierżoniowie. To jedyny zawodnik, który odważył się na indywidualne treningi przed najważniejszą imprezą czterolecia.

Powodem decyzji są zbyt duże rozbieżności pomiędzy planami treningowymi zawodnika, a reszty kadry. 22-latek przed wyjazdem umówił się wstępnie ze szkoleniowcami reprezentacji, że będzie mógł realizować swój plan ćwiczeń na siłowni, dzięki któremu osiągnął życiową formę. Mijały kolejne dni, a wciąż nie dostawał pozwolenia na samodzielne treningi na siłowni. Po czterech dniach cierpliwość sprintera się skończyła. Juraszek spakował się i wyjechał ze zgrupowania kadry narodowej.Teraz olimpijską formę wykuwa na 25-metrowym basenie oraz w lokalnej siłowni. Najważniejsza dla niego jest jednak możliwość realizacja dotychczasowego planu ze swoim szkoleniowcem.

– Na początku Paweł był podekscytowany powołaniem. Szybko jednak zdał sobie sprawę, że przypadkowe treningi z przypadkowymi trenerami nie są dla niego. Zaprogramowałem zawodnika na medal w następnych igrzyskach w Tokio. Już w Rio powinien znaleźć się w półfinale – zapowiada jego trener Andrzej Wojtal. Zadanie będzie miał utrudnione, bo przygotowania do imprezy łączy z pracą jako informatyk.

– Podziwiam go za tę decyzję. Jeżeli zdoła poprawić rekord życiowy, to będzie oznaczało, że jego możliwości są nieograniczone. Widziałem kilka razy obiekt w Dzierżoniowie i nigdy nie pomyślałem, że można się tam przygotowywać do igrzysk – mówi Grzegorz Widanka, trener pobliskiej Juvenii Wrocław.

Mateusz Puka - Przegląd Sportowy

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy-1°C

JutroPartly cloudy2°C