Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Patrole rowerowe dzierżoniowskiej Straży Miejskiej

06-07-2020

Wraz z rozpoczęciem wakacji ruszyły w Dzierżoniowie patrole rowerowe straży miejskiej. Funkcjonariusze na jednośladach pełnią służbę w miejscach najczęściej uczęszczanych przez mieszkańców, czuwając nad ich bezpieczeństwem.

Patrole na rowerach dojadą wszędzie tam, gdzie nie dotrze patrol zmotoryzowany, a poruszają się szybciej niż patrole piesze. Strażników na rowerach będzie można spotkać w miejscach bardzo popularnych wśród mieszkańców Dzierżoniowa. Nie zabraknie ich także na głównych ścieżkach rowerowych.

Podstawowym zadaniem funkcjonariuszy jest zapobieganie wszelkiego rodzaju naruszeniom ładu i porządku publicznego oraz wykroczeniom i przestępstwom. Na pierwsze efekty nie trzeba było czekać długo. Przy parku Buczyłki patrol rowerowy ujawnił i ukarał mandatami mężczyzn, którzy nie bacząc na przechodniów pili alkohol. Pouczono również kilka osób, które nie zachowały środków ostrożności w związku z opieką nad zwierzętami.

Wszystkim cyklistom Straż Miejska przypomina o zasadach bezpiecznego poruszania się na rowerach i bezwzględnego przestrzegania przepisów ruchu drogowego, ale także o uprzejmości i zdrowym rozsądku na licznie uczęszczanych ścieżkach rowerowych. Pamiętajmy, że jeżdżą nimi również dzieci, które bezwzględnie powinny być wyposażone w kaski.  

Pamiętajmy, że przy przejeżdżaniu przez jezdnię należy zachować szczególną ostrożność i stosować zasady ograniczonego zaufania nawet wtedy, gdy cyklista ma pierwszeństwo. Zdarzenia drogowe z udziałem rowerzystów i samochodów kończą się z reguły poważnymi obrażeniami po stronie tych pierwszych.

Polecane informacje:

 • Kilkadziesiąt starych pieców mniej

  39,5 tys. zł – tyle pieniędzy trafi do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy w ubiegłym roku wymienili swoje stare, węglowe piece na nowe, bardziej przyjazne środowisku. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego, lokalnego telefonu zaufania 883-993-525. Dowiesz się, gdzie i na jakie wsparcie możesz liczyć w Dzierżoniowie.

  Przemoc domowa, uzależnienia? Zadzwoń na lokalny telefon zaufania

  W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego,...

  Czytaj dalej
 • W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych. Można jeszcze do niej dołączyć. Zajęcia prowadzi psycholog Joanna Pawlak.

  Grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą i współuzależnieniami

  W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych....

  Czytaj dalej
 • Dobiega końca rewitalizacja parku im. Janusza Kusocińskiego

  Jak zmienia się park im. Janusza Kusocińskiego

  - To jeszcze nie jest efekt końcowy, ale zmiany są już widoczne. Pielęgnacja istniejącej zieleni, dużo nowych nasadzeń, wyremontowane ścieżki i alejki, nowa "mała architektura"....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
2
3
4
5
6
9
10
11
12
13
16
17
18
19
20
23
24
25
26
27
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajFair27°C

JutroFair26°C