Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Panele fotowoltaiczne - nie przegap szansy na 85% dotacji

20-12-2017
W piątek 29 grudnia rozpoczyna się nabór wniosków w ramach konkursu grantowego na montaż mikroinstalacji fotowoltaicznych w budynkach jednorodzinnych na terenie Dzierżoniowa. Potrwa do końca stycznia 31 stycznia 2018 roku.

W piątek 29 grudnia rozpoczyna się nabór wniosków w ramach konkursu grantowego na montaż mikroinstalacji fotowoltaicznych w budynkach jednorodzinnych na terenie Dzierżoniowa. Potrwa do końca stycznia 31 stycznia 2018 roku.

Konkurs skierowany jest do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy są właścicielami/współwłaścicielami budynku jednorodzinnego zlokalizowanego na terenie miasta. Dzięki dotacji można otrzymać zwrot 85% kosztów kwalifikowalnych (zakupu i montażu paneli fotowoltaicznych). Kwota przeznaczona na granty to ponad 1,2 mln PLN i posłuży dofinansowaniu około 40 instalacji na terenie miasta.

Więcej informacji na temat konkursu można uzyskać w Punkcie Informacyjnym, który został uruchomiony w Urzędzie Miasta w Dzierżoniowie – pokój nr 3 (parter). Punkt działa od 1 grudnia 2017 r. do zakończenia konkursu, w godzinach pracy Urzędu (z możliwością wydłużenia czasu pracy we wtorki do godz.18: 00). Aby skorzystać z jego usług należy umówić się telefonicznie, dzwoniąc pod numer tel. 74 645 08 20.

Merytoryczno-techniczne pytania można zadawać podczas dyżuru doradców technicznych po wcześniejszym ustaleniu terminu wizyty w Punkcie Informacyjnym. Najbliższy dyżur będzie miał miejsce 27 grudnia 2017 roku w godzinach 9:30-15:30.

Dodatkowo uruchomiony został specjalny adres mailowy, pod który można wysyłać zapytania do doradców technicznych: doradca-gmdzierzoniow@fea.pl.

Pełną dokumentację konkursową można znaleźć na stronie internetowej projektu http://pv-projekt.pl/ .


Projekt pn. „Regionalny Program Energetyki Prosumenckiej – mikroinstalacje fotowoltaiczne w budynkach jednorodzinnych na terenie wybranych gmin Dolnego Śląska” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
4
5
6
7
10
12
13
16
19
21
26
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy14°C

JutroFair18°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne