Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Oznakuj swój rower

03-06-2019

Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają akcję znakowania rowerów mieszkańców. Bezpłatnie.

Warunkiem oznakowania roweru jest jego prawidłowe wyposażenie w światła, sprawne hamulce i dzwonek. Znakowanie polega na wykorzystaniu mikroudarowej technologii, która pozwala na wygrawerowanie oznaczenia. Oznaczenie powoduje zmiany w strukturze materiału, dzięki czemu można je wykryć nawet po zatarciu znaków na powierzchni.

Każdy rower znakowany jest przez strażnika miejskiego w jednym miejscu: na spodniej części ramy. Kod służący do znakowania rowerów składa się z serii znaków: SMD - oznacza Straż Miejską Dzierżoniowa, 001 - numer kolejny w ewidencji, a 20XX – rok.
                      
Strażnik dokonujący znakowania roweru nada nam kolejny numer z ewidencji i wypisze kartę identyfikacji. Oznakowania roweru dokonuje się na odpowiedzialność właściciela. Uwaga! Oznakowaniu nie podlegają rowery wykonane z włókna węglowego. A oznakowania rowerów dziecięcych dokonuje się tylko w obecności osoby dorosłej. Należy mieć dokument tożsamości i dowód zakupu roweru lub złożyć oświadczenie o prawie własności.

Strażnik może odmówić oznakowania roweru, jeżeli jest on w złym stanie technicznym.

Klauzula informacyjna

Oświadczenie

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy1°C

JutroLight sleet2°C