Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Oznakuj swój rower

03-06-2019

Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają akcję znakowania rowerów mieszkańców. Bezpłatnie.

Warunkiem oznakowania roweru jest jego prawidłowe wyposażenie w światła, sprawne hamulce i dzwonek. Znakowanie polega na wykorzystaniu mikroudarowej technologii, która pozwala na wygrawerowanie oznaczenia. Oznaczenie powoduje zmiany w strukturze materiału, dzięki czemu można je wykryć nawet po zatarciu znaków na powierzchni.

Każdy rower znakowany jest przez strażnika miejskiego w jednym miejscu: na spodniej części ramy. Kod służący do znakowania rowerów składa się z serii znaków: SMD - oznacza Straż Miejską Dzierżoniowa, 001 - numer kolejny w ewidencji, a 20XX – rok.
                      
Strażnik dokonujący znakowania roweru nada nam kolejny numer z ewidencji i wypisze kartę identyfikacji. Oznakowania roweru dokonuje się na odpowiedzialność właściciela. Uwaga! Oznakowaniu nie podlegają rowery wykonane z włókna węglowego. A oznakowania rowerów dziecięcych dokonuje się tylko w obecności osoby dorosłej. Należy mieć dokument tożsamości i dowód zakupu roweru lub złożyć oświadczenie o prawie własności.

Strażnik może odmówić oznakowania roweru, jeżeli jest on w złym stanie technicznym.

Klauzula informacyjna

Oświadczenie

Polecane informacje:

 • Kilkadziesiąt starych pieców mniej

  39,5 tys. zł – tyle pieniędzy trafi do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy w ubiegłym roku wymienili swoje stare, węglowe piece na nowe, bardziej przyjazne środowisku. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego, lokalnego telefonu zaufania 883-993-525. Dowiesz się, gdzie i na jakie wsparcie możesz liczyć w Dzierżoniowie.

  Przemoc domowa, uzależnienia? Zadzwoń na lokalny telefon zaufania

  W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego,...

  Czytaj dalej
 • W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych. Można jeszcze do niej dołączyć. Zajęcia prowadzi psycholog Joanna Pawlak.

  Grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą i współuzależnieniami

  W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych....

  Czytaj dalej
 • Dobiega końca rewitalizacja parku im. Janusza Kusocińskiego

  Jak zmienia się park im. Janusza Kusocińskiego

  - To jeszcze nie jest efekt końcowy, ale zmiany są już widoczne. Pielęgnacja istniejącej zieleni, dużo nowych nasadzeń, wyremontowane ścieżki i alejki, nowa "mała architektura"....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
2
3
4
5
6
9
10
11
12
13
16
17
18
19
20
23
24
25
26
27
29
30
31

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajFair19°C

JutroFair26°C