Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Oto najlepsze firmy 2016 roku

10-10-2016
Poznaliśmy je podczas spotkania wystawców kończącego tegoroczne prezentacje. Zobacz kto otrzymał statuetki „Smoka Biznesu” i do kogo trafiła główna nagroda – samochód ŠKODA Citigo.

Poznaliśmy je podczas spotkania wystawców kończącego tegoroczne prezentacje. Zobacz kto otrzymał statuetki „Smoka Biznesu” i do kogo trafiła główna nagroda – samochód ŠKODA Citigo.

Uznawany często za najcenniejsze trofeum prezentacji Smok Publiczności trafił w tym roku do Sklepu Fryzjersko-Kosmetycznego Fryzaw. Zdecydowali o tym mieszkańcy Dzierżoniowa i goście odwiedzający największe w naszej okolicy targi gospodarcze.

Pozostałe statuetki przyznała kapituła Smoka Biznesu tworzona w tym roku przez Ryszarda Krzyśkowa (przewodniczący), Renatę Gonet, Dianę Kaczyńską, Annę Zarzycką, Bogdana Małeckiego (zastępca przewodniczącego) i Iwonę Frydmańską (sekretarz). W kategorii ”Debiut Roku” zwyciężył Mini Naukowiec (firma edukacyjna stworzona dla dzieci w wieku 5-12). W kategorii „Przedsiębiorstwo Roku” wygrały Fitness Club Piękni i Zdrowi oraz CLP-P Centrum Lakierowania Proszkowego.

Kluczyki do samochodu odebrała Joanna Korczyńska. Nagrody pocieszenia (rowery) trafiły do Marzeny Chronowskiej, Agnieszki Świtały, Jarosława Zamkotowicza i Sławomira Zielińskiego.
Uroczystość swoim występem uświetnia Anna Mroczek - uczennica dzierżoniowskiego "Ekonomika".

Smok Publiczności 2016
I miejsce - Sklep fryzjersko-kosmetyczny Fryzaw – firma działająca w branży fryzjersko-kosmetycznej, posiadająca wieloletnie doświadczenie w branży (574 głosy).
II miejsce - Systemy Grzewcze AR w Dzierżoniowie (492 głosy)
III miejsce - Rainbow Tours ze Świdnicy (291 głosów)

Smok Publiczności 2016 – organizacje pozarządowe
I miejsce - tytuł „Aktywna Organizacja Pozarządowa 2016 zdobyło Muzeum Góry Sowie Region Sudety. Muzeum kolekcjonuje przedmioty stanowiące świadectwo życia ludzi żyjących w rejonie dzierżoniowskim na przestrzeni wieków. W swoich zbiorach posiada już blisko 3 tysiące eksponatów - głównie przedmioty codziennego użytku, militaria, dokumenty, zdjęcia oraz dzieła sztuki (75 głosów)
II miejsce - Dzierżoniowski Uniwersytet Trzeciego Wieku (50 głosów)
III miejsce - Obywatelski Blok Samorządowy Dzierżoniów (33 głosy)

Smok Biznesu 2016 - ”Debiut Roku”
I miejsce - „Mini Naukowiec” - firma edukacyjna stworzona dla dzieci w wieku 5-12 lat
II miejsce - Optyk na Świdnickiej
III miejsce - Agroturystyka Stajnia Czerkies - aktywny wypoczynek w formie jazdy konnej
IV miejsce – DDZ24.EU - redakcja regionalnego dwutygodnika o zasięgu powiatowym

Smok Biznesu 2016 - „Przedsiębiorstwo roku”
I miejsce - CLP-P Centrum Lakierowania Proszkowego - firma zajmująca się malowaniem wszelkiego rodzaju elementów z metalu, żeliwa oraz aluminium
I miejsce - Fitness Club Piękni i Zdrowi - firma oferująca treningi sportowe i pełną gamę zajęć fitness na innowacyjnym sprzęcie, doradztwo treningowo-dietetyczne
II miejsce - Clever Media - Agencja Kreatywna Marzeny Zdolskiej
III miejsce - Pracownia Kostiumów i Dekoracji
IV miejsce - Sklep Fryzjersko-Kosmetyczny Fryzaw

Ponadto Kapituła Smoków Biznesu wyróżniła Muzeum Kamionki Region Sudety za stworzenie miejsca, w którym krzewiona jest historia wszystkich dziedzin kultury, oraz podziękowała Stowarzyszeniu Wielka Sowa za podejmowanie działań mających na celu turystyczne ożywienie gospodarcze Gór Sowich i rozwój ważnych dziedzin życia społecznego jakimi są turystyka, kultura i gospodarka, Uniwersytetowi Trzeciego Wieku za stworzenie miejsca, w którym “studenci starszego pokolenia” mogą realizować swoje życiowe pasje, wykorzystywać potencjał intelektualny oraz rozbudzać ciekawość życia i nieustannego “apetytu na wiedzę” i Centrum Aktywizacji Społecznej za zaangażowanie w działania mające na celu pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej poprzez aktywizację społeczno-zawodową i kulturalno-oświatową.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
4
5
6
7
10
12
13
16
19
21
26
28
31

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky0°C

JutroPartly cloudy3°C