Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Oto najlepsze firmy 2016 roku

10-10-2016
Poznaliśmy je podczas spotkania wystawców kończącego tegoroczne prezentacje. Zobacz kto otrzymał statuetki „Smoka Biznesu” i do kogo trafiła główna nagroda – samochód ŠKODA Citigo.

Poznaliśmy je podczas spotkania wystawców kończącego tegoroczne prezentacje. Zobacz kto otrzymał statuetki „Smoka Biznesu” i do kogo trafiła główna nagroda – samochód ŠKODA Citigo.

Uznawany często za najcenniejsze trofeum prezentacji Smok Publiczności trafił w tym roku do Sklepu Fryzjersko-Kosmetycznego Fryzaw. Zdecydowali o tym mieszkańcy Dzierżoniowa i goście odwiedzający największe w naszej okolicy targi gospodarcze.

Pozostałe statuetki przyznała kapituła Smoka Biznesu tworzona w tym roku przez Ryszarda Krzyśkowa (przewodniczący), Renatę Gonet, Dianę Kaczyńską, Annę Zarzycką, Bogdana Małeckiego (zastępca przewodniczącego) i Iwonę Frydmańską (sekretarz). W kategorii ”Debiut Roku” zwyciężył Mini Naukowiec (firma edukacyjna stworzona dla dzieci w wieku 5-12). W kategorii „Przedsiębiorstwo Roku” wygrały Fitness Club Piękni i Zdrowi oraz CLP-P Centrum Lakierowania Proszkowego.

Kluczyki do samochodu odebrała Joanna Korczyńska. Nagrody pocieszenia (rowery) trafiły do Marzeny Chronowskiej, Agnieszki Świtały, Jarosława Zamkotowicza i Sławomira Zielińskiego.
Uroczystość swoim występem uświetnia Anna Mroczek - uczennica dzierżoniowskiego "Ekonomika".

Smok Publiczności 2016
I miejsce - Sklep fryzjersko-kosmetyczny Fryzaw – firma działająca w branży fryzjersko-kosmetycznej, posiadająca wieloletnie doświadczenie w branży (574 głosy).
II miejsce - Systemy Grzewcze AR w Dzierżoniowie (492 głosy)
III miejsce - Rainbow Tours ze Świdnicy (291 głosów)

Smok Publiczności 2016 – organizacje pozarządowe
I miejsce - tytuł „Aktywna Organizacja Pozarządowa 2016 zdobyło Muzeum Góry Sowie Region Sudety. Muzeum kolekcjonuje przedmioty stanowiące świadectwo życia ludzi żyjących w rejonie dzierżoniowskim na przestrzeni wieków. W swoich zbiorach posiada już blisko 3 tysiące eksponatów - głównie przedmioty codziennego użytku, militaria, dokumenty, zdjęcia oraz dzieła sztuki (75 głosów)
II miejsce - Dzierżoniowski Uniwersytet Trzeciego Wieku (50 głosów)
III miejsce - Obywatelski Blok Samorządowy Dzierżoniów (33 głosy)

Smok Biznesu 2016 - ”Debiut Roku”
I miejsce - „Mini Naukowiec” - firma edukacyjna stworzona dla dzieci w wieku 5-12 lat
II miejsce - Optyk na Świdnickiej
III miejsce - Agroturystyka Stajnia Czerkies - aktywny wypoczynek w formie jazdy konnej
IV miejsce – DDZ24.EU - redakcja regionalnego dwutygodnika o zasięgu powiatowym

Smok Biznesu 2016 - „Przedsiębiorstwo roku”
I miejsce - CLP-P Centrum Lakierowania Proszkowego - firma zajmująca się malowaniem wszelkiego rodzaju elementów z metalu, żeliwa oraz aluminium
I miejsce - Fitness Club Piękni i Zdrowi - firma oferująca treningi sportowe i pełną gamę zajęć fitness na innowacyjnym sprzęcie, doradztwo treningowo-dietetyczne
II miejsce - Clever Media - Agencja Kreatywna Marzeny Zdolskiej
III miejsce - Pracownia Kostiumów i Dekoracji
IV miejsce - Sklep Fryzjersko-Kosmetyczny Fryzaw

Ponadto Kapituła Smoków Biznesu wyróżniła Muzeum Kamionki Region Sudety za stworzenie miejsca, w którym krzewiona jest historia wszystkich dziedzin kultury, oraz podziękowała Stowarzyszeniu Wielka Sowa za podejmowanie działań mających na celu turystyczne ożywienie gospodarcze Gór Sowich i rozwój ważnych dziedzin życia społecznego jakimi są turystyka, kultura i gospodarka, Uniwersytetowi Trzeciego Wieku za stworzenie miejsca, w którym “studenci starszego pokolenia” mogą realizować swoje życiowe pasje, wykorzystywać potencjał intelektualny oraz rozbudzać ciekawość życia i nieustannego “apetytu na wiedzę” i Centrum Aktywizacji Społecznej za zaangażowanie w działania mające na celu pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej poprzez aktywizację społeczno-zawodową i kulturalno-oświatową.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
11
13
14
15
16
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajLight rain showers17°C

JutroPartly cloudy18°C