Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Opieka przedszkolna i żłobkowa dla pracujących rodziców

04-05-2020
Od 11 maja rodzice, którzy potrzebują wrócić do pracy, będą mogli skorzystać z opieki organizowanej przez dzierżoniowskie przedszkola publiczne i niepubliczne.

Od 11 maja rodzice, którzy potrzebują wrócić do pracy, będą mogli skorzystać z opieki organizowanej przez dzierżoniowskie przedszkola publiczne i niepubliczne.

Podjęcie decyzji o uruchomieniu opieki nad dziećmi wynika z potrzeb rodziców. Pracownicy przedszkoli publicznych kontaktowali się z rodzicami telefonicznie, pytając czy w przypadku uruchomienia opieki skorzystają z takiej możliwości. Potwierdziła to prawie jedna trzecia rodziców. Decyzja o tym, czy dziecko może pójść do przedszkola należy wyłącznie do rodziców. Ze względu na ograniczenia w placówkach publicznych miasto zapewni taką opiekę wszystkim rodzinom, w których obydwoje rodziców pracuje oraz osoby pracujące samotnie wychowujące dziecko.

Termin 11 maja wynika z konieczności specjalnego przygotowania obiektów przedszkolnych. Najbliższe dni poświęcone będą również na spełnienie wszystkich warunków rekomendowanych przez stronę rządową, co na prośbę miasta sprawdzi dzierżoniowski sanepid. Szczegółowe zasady przebywania w przedszkolach zostaną w tym tygodniu opublikowane na stronach internetowych placówek.

Przypominamy, że rodzice, którzy nie zdecydują się na posłanie dziecka do przedszkola lub żłobka mają zagwarantowane świadczenia opiekuńcze do 24 maja.

Które placówki opiekuńcze zapewniają opiekę młodym mieszkańcom?

 • Żłobek Publiczny – od 11 maja
 • Niepubliczny Żłobek „Sówka” – od 11 maja
 • Przedszkole Publiczne nr 1 – opieka od 11 maja
 • Przedszkole Publiczne nr 2 – opieka od 11 maja
 • Przedszkole Publiczne nr 7 – opieka od 11 maja
 • Przedszkole Niepubliczne nr 3 „Pod Topolą” – opieka od 11 maja
 • Przedszkole Niepubliczne nr 4 – opieka od 11 maja
 • Przedszkole Niepubliczne „Słoneczna Piątka” – opieka od 11 maja
 • Niepubliczne Przedszkole Promujące Zdrowie „Szóstka” - nieczynne ze względu na trudności kadrowe Niepubliczne Przedszkole Językowe Europejska Akademia Dziecka – opieka od 6 maja
 • Niepubliczne Przedszkole Sióstr Salezjanek im. Św. Dominika Savio – opieka od 11 maja
Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajFair10°C

10°C

JutroPartly cloudy14°C