Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Od bajki do rzeczywistości – wernisaż wystawy

06-03-2019

Irina Malińska i Ivan Maliński są autorami prac, które będzie można oglądać w Galerii na Piętrze w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury od 15 marca. Zapraszamy na wernisaż prac ojca i córki mających swoje korzenie na Podolu, a jednocześnie chlubiących się polskim pochodzeniem.

Malarstwo to wspólna pasja ojca i córki mieszkających obecnie w Kudowie Zdroju. Ivan Maliński jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych we Lwowie i członkiem Polskiego Związku Artystów Plastyków. Jego prace spotkać można w wielu muzeach Ukrainy, Polski a także w prywatnych galeriach Czech, Niemiec, Włoch, Francji , Lichtensteinu, USA i Kanady. Malowane przez niego ikony znajdują się w wielu miejscach sakralnych. W 2008 roku otrzymał za całokształt osiągnięć artystycznych Srebrny Medal „Labor Omnia Wincit”. Preferuje malarstwo sztalugowe i rysunek.

Na wystawie znaleźć można też prace jego córki, Iriny, która ukończyła Liceum Plastyczne na Krymie i specjalizuje się w ilustrowaniu książek Michaiła Bułhakowa i Nikołaja Gogola. W swoich pracach nawiązuje również do orientalnej kultury Tatarów krymskich.

Twórczość Iriny i Ivana Malińskich łączy różne światy – to, co polskie i ukraińskie, dawne i współczesne, zrozumiałe i tajemne, bajkowe i rzeczywiste. Przekonaj się, jak wypada to połączenie. Wernisaż w Galerii na Piętrze już 15 marca o godz. 17.00. Ekspozycja wystawy do 30 kwietnia.

Polecane informacje:

 • Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór. Fot: telewizja Sudecka

  Ruszyła duża promocja Gór Sowich

  Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór.

  Czytaj dalej
 • Widok na dzierżoniowski rynek i ratusz - siedzibę urzedu miasta

  Zmiana godzin pracy urzędu

  Od 2 maja Urząd Miasta w Dzierżoniowie będzie obsługiwał klientów w nowych godzinach.

  Czytaj dalej
 • 26.05 - wybory do Parlamentu Europejskiego - internetowa wyszukiwarka obwodów do głosowania

  26 maja wybierzemy swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Niezależnie od poglądów czy sympatii politycznych udział w wyborach to dar demokracji, z którego nie tyle...

  Czytaj dalej
 • Baner reklamujący budżet obywatelski

  Co wybiorą mieszkańcy w DBO 2019?

  Po raz czwarty mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli zdecydować, na co wydać milion złotych przeznaczony na realizację zadań z Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego. Do 1...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
6
7
8
9
13
14
16
17
21
22
28
29
30
31

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajLight rain17°C

JutroHeavy rain15°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne