Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Obraz gospodarczego Dzierżoniowa 2018

14-01-2019

Dzierżoniowscy przedsiębiorcy spotkali się 11 stycznia z burmistrzem Dariuszem Kucharskim na tradycyjnym noworocznym spotkaniu biznesu. Taki ukłon w stronę osób prowadzących w mieście swoją działalność gospodarczą to nie tylko forma podziękowania dla nich za trud i ryzyko podejmowane w biznesie na co dzień, ale też pewna forma konsultacji społecznych.

Spotykając się co roku z przedsiębiorcami samorządowcy mają okazję nie tylko wybadać trendy rynkowe, porozmawiać o możliwościach rozwoju firm, nowych miejscach pracy dla mieszkańców i planach na kolejne miesiące, ale również dokonać pewnego rodzaju podsumowania gospodarczego rozwoju miasta w poprzednim roku. 11 stycznia w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury zaprezentowano je w formie krótkiego filmu, do którego obejrzenia zachęcamy (film poniżej). Można na nim zobaczyć nie tylko prezentacje poszczególnych firm, ale i dowiedzieć się, na jakich płaszczyznach przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie samorządu i instytucji otoczenia biznesu.

Podczas spotkania nie zabrakło niespodzianki muzycznej – tym razem dla dzierżoniowskiego biznesu zaśpiewali Agnieszka i Wojciech Sokolniccy (sopran i tenor) przy akompaniamencie pianisty Dariusza Tarczewskiego.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
3
6
11
13
15
20
21
24
25
26
28
29

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky0°C

JutroPartly cloudy3°C