Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Obraz gospodarczego Dzierżoniowa 2018

14-01-2019

Dzierżoniowscy przedsiębiorcy spotkali się 11 stycznia z burmistrzem Dariuszem Kucharskim na tradycyjnym noworocznym spotkaniu biznesu. Taki ukłon w stronę osób prowadzących w mieście swoją działalność gospodarczą to nie tylko forma podziękowania dla nich za trud i ryzyko podejmowane w biznesie na co dzień, ale też pewna forma konsultacji społecznych.

Spotykając się co roku z przedsiębiorcami samorządowcy mają okazję nie tylko wybadać trendy rynkowe, porozmawiać o możliwościach rozwoju firm, nowych miejscach pracy dla mieszkańców i planach na kolejne miesiące, ale również dokonać pewnego rodzaju podsumowania gospodarczego rozwoju miasta w poprzednim roku. 11 stycznia w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury zaprezentowano je w formie krótkiego filmu, do którego obejrzenia zachęcamy (film poniżej). Można na nim zobaczyć nie tylko prezentacje poszczególnych firm, ale i dowiedzieć się, na jakich płaszczyznach przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie samorządu i instytucji otoczenia biznesu.

Podczas spotkania nie zabrakło niespodzianki muzycznej – tym razem dla dzierżoniowskiego biznesu zaśpiewali Agnieszka i Wojciech Sokolniccy (sopran i tenor) przy akompaniamencie pianisty Dariusza Tarczewskiego.

Polecane informacje:

 • Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór. Fot: telewizja Sudecka

  Ruszyła duża promocja Gór Sowich

  Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór.

  Czytaj dalej
 • Budżet obywatelski 2019 – wspólnie zmieniamy Dzierżoniów

  Po raz czwarty mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli zdecydować, na co wydać milion złotych przeznaczony na realizację zadań z Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym...

  Czytaj dalej
 • Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia miasto przeznaczy ponad milion złotych. To pieniądze tylko na działania społeczne, bo równolegle trwa największa w historii Dzierżoniowa inwestycja realizowana właśnie z myślą o seniorach – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

  Milion złotych i „jubileuszowa” karta seniora

  Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia...

  Czytaj dalej
 • Kolejny raz zachęcamy aby rozliczając podatki wspierać organizacje działające na rzecz mieszkańców Dzierżoniowa. Można to zrobić zarówno poprzez e-pit lub osobiście, np. korzystając z darmowej aplikacji dostępnej na stronie miasta.

  Zostaw 1% w Dzierżoniowie i wspieraj lokalnie

  Kolejny raz zachęcamy aby rozliczając podatki wspierać organizacje działające na rzecz mieszkańców Dzierżoniowa. Można to zrobić zarówno poprzez e-pit lub osobiście, np....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky7°C

7°C

JutroFair17°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne