Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Obraz gospodarczego Dzierżoniowa 2018

14-01-2019

Dzierżoniowscy przedsiębiorcy spotkali się 11 stycznia z burmistrzem Dariuszem Kucharskim na tradycyjnym noworocznym spotkaniu biznesu. Taki ukłon w stronę osób prowadzących w mieście swoją działalność gospodarczą to nie tylko forma podziękowania dla nich za trud i ryzyko podejmowane w biznesie na co dzień, ale też pewna forma konsultacji społecznych.

Spotykając się co roku z przedsiębiorcami samorządowcy mają okazję nie tylko wybadać trendy rynkowe, porozmawiać o możliwościach rozwoju firm, nowych miejscach pracy dla mieszkańców i planach na kolejne miesiące, ale również dokonać pewnego rodzaju podsumowania gospodarczego rozwoju miasta w poprzednim roku. 11 stycznia w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury zaprezentowano je w formie krótkiego filmu, do którego obejrzenia zachęcamy (film poniżej). Można na nim zobaczyć nie tylko prezentacje poszczególnych firm, ale i dowiedzieć się, na jakich płaszczyznach przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie samorządu i instytucji otoczenia biznesu.

Podczas spotkania nie zabrakło niespodzianki muzycznej – tym razem dla dzierżoniowskiego biznesu zaśpiewali Agnieszka i Wojciech Sokolniccy (sopran i tenor) przy akompaniamencie pianisty Dariusza Tarczewskiego.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky17°C

JutroFair19°C