Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Obejrzyj balony nad Dzierżoniowem i wygraj lot

25-04-2017

Już trzeci rok z rzędu nad Dzierżoniowem pojawią się 1 i 2 maja balony III International Balloon Festiwal. Możesz polecieć jednym z nich i osobiście sprawdzić, jak wygląda Dzierżoniów z lotu ptaka. Sprawdź, jakie atrakcje czekają uczestników imprezy.

W dniach 30 kwietnia - 2 maja przyjazd na majówkę do pobliskiej Krzyżowej, do Dusznik Zdroju i oczywiście do Dzierżoniowa planuje międzynarodowe środowisko balonowe. Zawodników czeka rywalizacja m.in. o nagrodę burmistrza Dariusza Kucharskiego, a mieszkańców – pokazy, pikniki, koncerty (gwiazdą w Dzierżoniowie będzie 1 maja o godz. 19.00 After Party), no i oczywiście konkursy. Szczegółowy program imprezy dostępny jest tutaj.

W Dzierżoniowie 1 maja o godz. 16.00 balony i ich załogi zaprezentują się na Stadionie Miejskim. Na 17.00 zaplanowano start balonów i Lot Wieczorny Patrol. 2 maja już od godz. 6.00 balony będą kontynuowały konkurencje w ramach Lotu Poranny Patrol.

Jednym z członków ekipy, która poleci nad dzierżoniowskimi dachami, możesz być i ty. Jak wygrać lot balonem w konkursie „Majówka z balonami”? To proste. Napisz na fanpage'u Dzierżoniów Miasto, dlaczego to właśnie Ty powinieneś wygrać lot. Wśród nadesłanych zgłoszeń jury wybierze najciekawszą. Jej autor poleci balonem i będzie miał okazję podziwiać piękną panoramę okolicy z dużej wysokości. Uwaga: konkurs przeznaczony jest dla osób pełnoletnich!

Regulamin konkursu

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajFair4°C

JutroPartly cloudy3°C