Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Obejrzyj balony nad Dzierżoniowem i wygraj lot

25-04-2017

Już trzeci rok z rzędu nad Dzierżoniowem pojawią się 1 i 2 maja balony III International Balloon Festiwal. Możesz polecieć jednym z nich i osobiście sprawdzić, jak wygląda Dzierżoniów z lotu ptaka. Sprawdź, jakie atrakcje czekają uczestników imprezy.

W dniach 30 kwietnia - 2 maja przyjazd na majówkę do pobliskiej Krzyżowej, do Dusznik Zdroju i oczywiście do Dzierżoniowa planuje międzynarodowe środowisko balonowe. Zawodników czeka rywalizacja m.in. o nagrodę burmistrza Dariusza Kucharskiego, a mieszkańców – pokazy, pikniki, koncerty (gwiazdą w Dzierżoniowie będzie 1 maja o godz. 19.00 After Party), no i oczywiście konkursy. Szczegółowy program imprezy dostępny jest tutaj.

W Dzierżoniowie 1 maja o godz. 16.00 balony i ich załogi zaprezentują się na Stadionie Miejskim. Na 17.00 zaplanowano start balonów i Lot Wieczorny Patrol. 2 maja już od godz. 6.00 balony będą kontynuowały konkurencje w ramach Lotu Poranny Patrol.

Jednym z członków ekipy, która poleci nad dzierżoniowskimi dachami, możesz być i ty. Jak wygrać lot balonem w konkursie „Majówka z balonami”? To proste. Napisz na fanpage'u Dzierżoniów Miasto, dlaczego to właśnie Ty powinieneś wygrać lot. Wśród nadesłanych zgłoszeń jury wybierze najciekawszą. Jej autor poleci balonem i będzie miał okazję podziwiać piękną panoramę okolicy z dużej wysokości. Uwaga: konkurs przeznaczony jest dla osób pełnoletnich!

Regulamin konkursu

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
11
13
14
15
16
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy21°C

JutroRain showers16°C