Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Nowy dojazd do domów

30-07-2014
Trwa przebudowa drogi na osiedlu Makowym w Dzierżoniowie

Na os. Makowym w Dzierżoniowie powstaje kolejny odcinek drogi dojazdowej do budynków mieszkalnych. Inwestycja miasta zapewni dogodny dojazdu do istniejących posesji, poprawi także bezpieczeństwo ruchu i estetykę tej części miasta.

Wartość robót budowlanych zamknie się kwotą 258.243,11 zł brutto. Zadanie wykonuje wyłonione w drodze przetargu Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „BAZA” z Dzierżoniowa.

To jedna z licznych mniejszych inwestycji prowadzonych w tym roku przez Dzierżoniów. W ramach podobnych zadań powstało już ogrodzenie cmentarza komunalnego, wyremontowano kładkę nad rzeką Piława przy ul. Nowowiejskiej oraz zatokę parkingową na os. Różanym II.

Zgodnie z planem przebiega modernizacja ul. Staszica i remont ul. Wojska Polskiego (boczna droga dojazdowa do budynków). Z przebudowanego i powiększonego parkingu przy na os. Błękitnym kierowcy korzystają już od kilku tygodni.

Niebawem widoczne będą prace przy budowie bieżni wokół głównej płyty boiska ośrodka sportu i przy budowie placów zabaw pomiędzy osiedlem Różanym, Błękitnym i Jasnym.

W tym roku zakończyła się przebudowa dzierżoniowskiego targowiska, końca dobiegają prace związane z uporządkowaniem gospodarki wodno-ściekowej. Ostatnie prace prowadzone są w drugiej już hali produkcyjno-magazynowo-biurowej Invest-Park Development, ulokowanej w sąsiedztwie dzierżoniowskiej podstrefy.

Szczegółowe informacje o wszystkich realizowanych w tym roku inwestycjach, ich zakresie, kosztach, wykonawcach i galerie zdjęć dostępne są tutaj.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
4
5
6
7
10
12
13
16
19
21
26
28
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky16°C

JutroPartly cloudy17°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne