Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Nowe możliwości w zmianie sposobu ogrzewania

22-10-2019

W pierwszych dniach działalności z punktu konsultacyjnego programu "Czyste Powietrze" z informacji na temat dofinansowania do ekologicznych rozwiązań dla domów jednorodzinnych skorzystało ponad sto osób. - Zamiast zatrudniać konsultanta w każdej gminie, postanowiliśmy znów połączyć siły. Będzie oszczędniej i efektywniej. Punkt znajduje się w siedzibie Dzierżoniowskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych, ale dyżury będą  pełnione także w sąsiednich miastach – mówi burmistrz Dzierżoniowa.

„Czyste Powietrze” to rządowy program skierowany do właścicieli domków jednorodzinnych. Mogą z niego skorzystać również mieszkańcy, którzy są w trakcie budowy domu. Głównym celem programu jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń.

W istniejących budynkach dofinansowanie obejmuje węzły cieplne, kotły na paliwo stałe, systemy ogrzewania elektrycznego, kondensacyjne kotły gazowe, pompy ciepła, termomodernizację, montaż kolektorów słonecznych i mikroinstalacji fotowoltaicznych.

W budynkach powstających są to węzły cieplne, kotły na paliwo stałe, systemy ogrzewania elektrycznego, kondensacyjne kotły gazowe i pompy ciepła.

Maksymalny możliwy koszt, od którego liczona jest dotacja, to 53 tys. zł . Jeśli koszty realizacji proekologicznych inwestycji przekroczą 53 tys. zł, nadwyżka może być dofinansowana w formie pożyczki.
 
Szczegółowe informacje w punkcie konsultacyjnym (budynek Dzierżoniowskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych przy ul. Bielawskiej 15, pokój 11a (I piętro). Czynny jest on od poniedziałku do czwartku w godz. 7:30-15:30, w piątki w godz. 7:30-14:30, tel. 517 566 669, e-mail: czystepowietrze@stowarzyszeniezd.pl.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajRain showers24°C

JutroPartly cloudy19°C