Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Nowe możliwości w zmianie sposobu ogrzewania

22-10-2019

W pierwszych dniach działalności z punktu konsultacyjnego programu "Czyste Powietrze" z informacji na temat dofinansowania do ekologicznych rozwiązań dla domów jednorodzinnych skorzystało ponad sto osób. - Zamiast zatrudniać konsultanta w każdej gminie, postanowiliśmy znów połączyć siły. Będzie oszczędniej i efektywniej. Punkt znajduje się w siedzibie Dzierżoniowskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych, ale dyżury będą  pełnione także w sąsiednich miastach – mówi burmistrz Dzierżoniowa.

„Czyste Powietrze” to rządowy program skierowany do właścicieli domków jednorodzinnych. Mogą z niego skorzystać również mieszkańcy, którzy są w trakcie budowy domu. Głównym celem programu jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń.

W istniejących budynkach dofinansowanie obejmuje węzły cieplne, kotły na paliwo stałe, systemy ogrzewania elektrycznego, kondensacyjne kotły gazowe, pompy ciepła, termomodernizację, montaż kolektorów słonecznych i mikroinstalacji fotowoltaicznych.

W budynkach powstających są to węzły cieplne, kotły na paliwo stałe, systemy ogrzewania elektrycznego, kondensacyjne kotły gazowe i pompy ciepła.

Maksymalny możliwy koszt, od którego liczona jest dotacja, to 53 tys. zł . Jeśli koszty realizacji proekologicznych inwestycji przekroczą 53 tys. zł, nadwyżka może być dofinansowana w formie pożyczki.
 
Szczegółowe informacje w punkcie konsultacyjnym (budynek Dzierżoniowskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych przy ul. Bielawskiej 15, pokój 11a (I piętro). Czynny jest on od poniedziałku do czwartku w godz. 7:30-15:30, w piątki w godz. 7:30-14:30, tel. 517 566 669, e-mail: czystepowietrze@stowarzyszeniezd.pl.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy7°C

JutroPartly cloudy9°C