Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Nowe miejsca wypoczynku

17-07-2014
Do końca września w parku pomiędzy os, Różanym, Jasnym i Błękitnym powstaną dwa nowe place zabaw.

Do końca września w parku pomiędzy osiedlami Różanym, Jasnym i Błękitnym powstaną dwa nowe place zabaw. Miejsca wypoczynku i rekreacji budowane są z myślą o młodszych i starszych dzieciach. Pomyślano także o opiekunach.

Specjalna nawierzchnia poliuretanowa zapewni najmłodszym bezpieczną zabawę. Plac dla starszych dzieci pokryty będzie drobnoziarnistym piaskiem. Teren obu placów zostanie ogrodzony.

Najmłodsi mieszkańcy będą mogli korzystać w nowych miejscach rekreacji z huśtawek, zjeżdżalni i piaskownic, zestawów zabawowych, równoważni, drążków gimnastycznych i zestawów sprawnościowych. Na terenie placów zabaw zamontowane zostaną także ławki i stoły. Inwestycja kosztować będzie 725 tys. 700 zł.

Przy parku pomiędzy osiedlami jest górka zapewniająca najmłodszym frajdę zimą, tor BMX i wybudowane niedawno miasteczko ruchu drogowego. W niedalekiej przyszłości powstanie także siłownia plenerowa. Po drugiej stronie ul. Sikorskiego są boiska Orlika, a na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 dwa nowoczesne boiska sportowe, bieżnia i skocznia w dal.

Zobacz tegoroczne inwestycje

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
11
13
14
15
16
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajFair17°C

JutroPartly cloudy18°C