Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Nowe miejsca wypoczynku

17-07-2014
Do końca września w parku pomiędzy os, Różanym, Jasnym i Błękitnym powstaną dwa nowe place zabaw.

Do końca września w parku pomiędzy osiedlami Różanym, Jasnym i Błękitnym powstaną dwa nowe place zabaw. Miejsca wypoczynku i rekreacji budowane są z myślą o młodszych i starszych dzieciach. Pomyślano także o opiekunach.

Specjalna nawierzchnia poliuretanowa zapewni najmłodszym bezpieczną zabawę. Plac dla starszych dzieci pokryty będzie drobnoziarnistym piaskiem. Teren obu placów zostanie ogrodzony.

Najmłodsi mieszkańcy będą mogli korzystać w nowych miejscach rekreacji z huśtawek, zjeżdżalni i piaskownic, zestawów zabawowych, równoważni, drążków gimnastycznych i zestawów sprawnościowych. Na terenie placów zabaw zamontowane zostaną także ławki i stoły. Inwestycja kosztować będzie 725 tys. 700 zł.

Przy parku pomiędzy osiedlami jest górka zapewniająca najmłodszym frajdę zimą, tor BMX i wybudowane niedawno miasteczko ruchu drogowego. W niedalekiej przyszłości powstanie także siłownia plenerowa. Po drugiej stronie ul. Sikorskiego są boiska Orlika, a na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 dwa nowoczesne boiska sportowe, bieżnia i skocznia w dal.

Zobacz tegoroczne inwestycje

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajFair4°C

JutroPartly cloudy3°C