Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Nowa radna i skarbnik miasta, medal za zasługi i polscy nobliści

29-10-2019

Od odegrania hymnów narodowych Czech i Polski rozpoczęła się październikowa sesja Rady Miejskiej Dzierżoniowa. W jej uroczystej części Medal za Zasługi Dla Miasta Dzierżoniowa odebrał Radim Vetchý - obecny starosta Lanškroun – miasta, z którym Dzierżoniów 20 lat temu podpisał umowę partnerską.

Przy wręczaniu odznaczenia obecne były osoby, które przez wiele lat były zaangażowane we współpracę z naszym czeskim partnerem. Spotkały się z delegacją z Czech jeszcze przed obradami, by powspominać dotychczasowe projekty i porozmawiać o kolejnych. A było o czym, bo w latach 2004-2019 zrealizowaliśmy ich wspólnie 17, pozyskując na ich realizację 1.170.642, 32 zł z budżetu państwa i środków unijnych. Podczas prezentacji przybliżającej dziedziny współpracy i wynikające z niej korzyści burmistrz Dariusz Kucharski podziękował za zaangażowanie mieszkańców Dzierżoniowa w kontakty z czeskim partnerem. - 20 lat w życiu każdego człowieka to naprawdę bardzo dużo czasu, a dla nas to czas owocnej współpracy na wielu płaszczyznach – mówił burmistrz Lanškroun Radim Vetchý. W swym przemówieniu podczas sesji obiecał, że dołoży wszelkich starań, żeby ta współpraca się rozwijała i przynosiła owoce, a jego następcy byli nią równie mocno zainteresowani.

Radni podziękowali także podczas sesji Elwirze Chamczyńskiej, byłej dyrektorce Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Ryszardowi Kowalskiemu, który jako kapitan, trener i zawodnik wywalczył dla Polski brązowy medal Mistrzostw Europy w Bule. Podczas obrad ślubowanie złożyła radna Małgorzata Mamełka. Objęła ona mandat po Jarosławie Kresie, który został wicewojewodą dolnośląskim.  

Ze stanowiska została odwołana w związku z przejściem na emeryturę dotychczasowa skarbnik miasta Teresa Adamowicz. Stanowisko to obejmie z dniem 1 listopada Marzenna Lasota-Darowska.

Pozostałe uchwały związane były m.in. z nadaniem Szkole Podstawowej nr 1 imienia "Noblistów Polskich", zmianą statutu miasta, uchwaleniem Rocznego programu współpracy Dzierżoniowa z organizacjami pozarządowym i ustaleniem przez radnych przyszłorocznych stawek podatków od nieruchomości.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy3°C

JutroLight rain showers7°C