Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Nowa radna i skarbnik miasta, medal za zasługi i polscy nobliści

29-10-2019

Od odegrania hymnów narodowych Czech i Polski rozpoczęła się październikowa sesja Rady Miejskiej Dzierżoniowa. W jej uroczystej części Medal za Zasługi Dla Miasta Dzierżoniowa odebrał Radim Vetchý - obecny starosta Lanškroun – miasta, z którym Dzierżoniów 20 lat temu podpisał umowę partnerską.

Przy wręczaniu odznaczenia obecne były osoby, które przez wiele lat były zaangażowane we współpracę z naszym czeskim partnerem. Spotkały się z delegacją z Czech jeszcze przed obradami, by powspominać dotychczasowe projekty i porozmawiać o kolejnych. A było o czym, bo w latach 2004-2019 zrealizowaliśmy ich wspólnie 17, pozyskując na ich realizację 1.170.642, 32 zł z budżetu państwa i środków unijnych. Podczas prezentacji przybliżającej dziedziny współpracy i wynikające z niej korzyści burmistrz Dariusz Kucharski podziękował za zaangażowanie mieszkańców Dzierżoniowa w kontakty z czeskim partnerem. - 20 lat w życiu każdego człowieka to naprawdę bardzo dużo czasu, a dla nas to czas owocnej współpracy na wielu płaszczyznach – mówił burmistrz Lanškroun Radim Vetchý. W swym przemówieniu podczas sesji obiecał, że dołoży wszelkich starań, żeby ta współpraca się rozwijała i przynosiła owoce, a jego następcy byli nią równie mocno zainteresowani.

Radni podziękowali także podczas sesji Elwirze Chamczyńskiej, byłej dyrektorce Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Ryszardowi Kowalskiemu, który jako kapitan, trener i zawodnik wywalczył dla Polski brązowy medal Mistrzostw Europy w Bule. Podczas obrad ślubowanie złożyła radna Małgorzata Mamełka. Objęła ona mandat po Jarosławie Kresie, który został wicewojewodą dolnośląskim.  

Ze stanowiska została odwołana w związku z przejściem na emeryturę dotychczasowa skarbnik miasta Teresa Adamowicz. Stanowisko to obejmie z dniem 1 listopada Marzenna Lasota-Darowska.

Pozostałe uchwały związane były m.in. z nadaniem Szkole Podstawowej nr 1 imienia "Noblistów Polskich", zmianą statutu miasta, uchwaleniem Rocznego programu współpracy Dzierżoniowa z organizacjami pozarządowym i ustaleniem przez radnych przyszłorocznych stawek podatków od nieruchomości.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
11
13
14
15
16
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy15°C

JutroPartly cloudy17°C