Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

„Niezwykłe...” czyli 7. Forum Kobiet w Dzierżoniowie

15-11-2019
Często wyprzedzają swoje czasy, kształtują przyszłość, są pełne pasji, odważne i przebojowe. Niezwykłe kobiety – bo o nich mowa - będą królowały podczas siódmej edycji dzierżoniowskiego Forum Kobiet. I to nie tylko na scenie – podczas wykładów, dyskusji i prelekcji, ale także na wystawie i na widowni. Zapraszamy - nie tylko panie. Wstęp jest bezpłatny, ale niezbędne są wejściówki.

Często wyprzedzają swoje czasy, kształtują przyszłość, są pełne pasji, odważne i przebojowe. Niezwykłe kobiety – bo o nich mowa - będą królowały podczas siódmej edycji dzierżoniowskiego Forum Kobiet. I to nie tylko na scenie – podczas wykładów, dyskusji i prelekcji, ale także na wystawie i na widowni. Zapraszamy - nie tylko panie. Wstęp jest bezpłatny, ale niezbędne są wejściówki.

Forum to tradycyjnie miejsce spotkań pań, czas ciekawych dyskusji, wymiany doświadczeń, ale i wrażeń artystycznych. Tematem przewodnim siódmej edycji wydarzenia jest „Niezwykłe”. Jolanta Maniecka przygotowała na tę okazje wykład pod hasłem „Zwykłe Niezwykłe”, zainspirowany wystawą „Niezwykłe Dolnoślązaczki”. Sama wystawa także będzie częścią Forum Kobiet. Powstała z okazji Jubileuszu 100-lecia praw wyborczych Polek z inicjatywy Stowarzyszenia Forum Dolnośląski Kongres Kobiet. Ekspozycja przedstawia 16 niezwykłych kobiet, które żyły na Dolnym Śląsku w różnych epokach i działały w różnych dziedzinach życia. Są wśród nich m.in. Edyta Stein, św. Jadwiga, Wanda Rutkiewicz, Anna German, czy Freya von Moltke. Celem wystawy jest pokazanie, przykładów mądrych, ambitnych i twórczych kobiet.

Jedną z prelegentek dzierżoniowskiego Forum będzie również Katarzyna Lubiniecka-Różyło, prezeska Kongresu Kobiet we Wrocławiu, działaczka społeczna, koordynatorka ds. Równego Traktowania w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.

Przed uczestnikami spotkania także szansa na dyskusje podczas panelu dyskusyjnego, który poprowadzi Magdalena Sośnicka, wieloletnia dziennikarka radiowa i telewizyjna. O czym będzie rozmawiać z gośćmi Forum? O tym co niezwykłego odnajdują w kobietach i ich działaniach, dlaczego wciąż widzą potrzebę walki o kobiety i ich prawa, czy kobiece „ścieżki pod prąd” leżą i w ich naturze i stąd niezwykłość pań?

Na scenie nie zabraknie także uczty muzycznej. Wystąpi duet Lenda/Kozub - laureat tegorocznej edycji Festiwalu Twórczości Korowód oraz wielokrotnie nagradzana w Polsce formacja taneczna Ewenement.

Darmowe zaproszenia na Forum Kobiet, na które zapraszamy 22 listopada o godzinie 17.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury, można odbierać w siedzibie DOK-u (pokój 14) oraz w Urzędzie Miasta (Biuro Promocji, pokój 3).

Przez cały czas trwania imprezy opiekę nad dziećmi będzie pełnić profesjonalna niania, którą zapewniają organizatorzy.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
11
13
14
15
16
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy15°C

JutroPartly cloudy17°C