Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

„Niezwykłe...” czyli 7. Forum Kobiet w Dzierżoniowie

15-11-2019
Często wyprzedzają swoje czasy, kształtują przyszłość, są pełne pasji, odważne i przebojowe. Niezwykłe kobiety – bo o nich mowa - będą królowały podczas siódmej edycji dzierżoniowskiego Forum Kobiet. I to nie tylko na scenie – podczas wykładów, dyskusji i prelekcji, ale także na wystawie i na widowni. Zapraszamy - nie tylko panie. Wstęp jest bezpłatny, ale niezbędne są wejściówki.

Często wyprzedzają swoje czasy, kształtują przyszłość, są pełne pasji, odważne i przebojowe. Niezwykłe kobiety – bo o nich mowa - będą królowały podczas siódmej edycji dzierżoniowskiego Forum Kobiet. I to nie tylko na scenie – podczas wykładów, dyskusji i prelekcji, ale także na wystawie i na widowni. Zapraszamy - nie tylko panie. Wstęp jest bezpłatny, ale niezbędne są wejściówki.

Forum to tradycyjnie miejsce spotkań pań, czas ciekawych dyskusji, wymiany doświadczeń, ale i wrażeń artystycznych. Tematem przewodnim siódmej edycji wydarzenia jest „Niezwykłe”. Jolanta Maniecka przygotowała na tę okazje wykład pod hasłem „Zwykłe Niezwykłe”, zainspirowany wystawą „Niezwykłe Dolnoślązaczki”. Sama wystawa także będzie częścią Forum Kobiet. Powstała z okazji Jubileuszu 100-lecia praw wyborczych Polek z inicjatywy Stowarzyszenia Forum Dolnośląski Kongres Kobiet. Ekspozycja przedstawia 16 niezwykłych kobiet, które żyły na Dolnym Śląsku w różnych epokach i działały w różnych dziedzinach życia. Są wśród nich m.in. Edyta Stein, św. Jadwiga, Wanda Rutkiewicz, Anna German, czy Freya von Moltke. Celem wystawy jest pokazanie, przykładów mądrych, ambitnych i twórczych kobiet.

Jedną z prelegentek dzierżoniowskiego Forum będzie również Katarzyna Lubiniecka-Różyło, prezeska Kongresu Kobiet we Wrocławiu, działaczka społeczna, koordynatorka ds. Równego Traktowania w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.

Przed uczestnikami spotkania także szansa na dyskusje podczas panelu dyskusyjnego, który poprowadzi Magdalena Sośnicka, wieloletnia dziennikarka radiowa i telewizyjna. O czym będzie rozmawiać z gośćmi Forum? O tym co niezwykłego odnajdują w kobietach i ich działaniach, dlaczego wciąż widzą potrzebę walki o kobiety i ich prawa, czy kobiece „ścieżki pod prąd” leżą i w ich naturze i stąd niezwykłość pań?

Na scenie nie zabraknie także uczty muzycznej. Wystąpi duet Lenda/Kozub - laureat tegorocznej edycji Festiwalu Twórczości Korowód oraz wielokrotnie nagradzana w Polsce formacja taneczna Ewenement.

Darmowe zaproszenia na Forum Kobiet, na które zapraszamy 22 listopada o godzinie 17.00 do Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury, można odbierać w siedzibie DOK-u (pokój 14) oraz w Urzędzie Miasta (Biuro Promocji, pokój 3).

Przez cały czas trwania imprezy opiekę nad dziećmi będzie pełnić profesjonalna niania, którą zapewniają organizatorzy.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy3°C

JutroLight rain showers7°C