Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

MKS 9 i cztery wrocławskie medale

13-05-2019

77 zawodników z 9 klubów z Dolnego Śląska, w tym dzierżoniowski MKS 9 walczyło 10 maja we Wrocławiu w XVIII Memoriale Władka Zarembowicza, patrona Szkoły Sportowej nr 72. Nasi pływacy tradycyjnie sięgneli po miejsca na podium.

Klub reprezentowało ośmioro zawodników z roczników 2009 i 2010, podopiecznych trenera Andrzeja Wojtala: Kornel Pisarski, Błażej Kiejda, Oktawian Matusiak, Dominik Brodziński, Jan Ignatowski, Zuzanna Szel, Martyna Matlak i Sara Posełek.
Kornel Pisarski zdobył dwa medale, złoty na dystansie 50 m stylem grzbietowym (45,05) i srebrny na dystansie 25m stylem motylkowym (20,99).

Oktawian Matusiak wywalczył brązowy medal na dystansie 50 m stylem dowolnym (44,10) a dystans 50 m stylem grzbietowym zakończył na czwartym miejscu z czasem 49,20.

Błażej Kiejda zdobył brązowy medal na dystansie 25 m stylem motylkowym z czasem 25,69.

Zuzanna Szel na dystansie 25 m stylem motylkowym (24,20) zajęła czwarte miejsce a dystans 50 m stylem dowolnym z czasem 47,88 zakończyła na dziewiątym miejscu.

Dominik Brodziński na dystansie 25 m stylem motylkowym z czasem 27,27 uplasował się na 8. miejscu.

Martyna Matlak na dystansie 50 m stylem grzbietowym (55,13) zajęła dziewiąte miejsce, a rywalizację na dystansie 50 m stylem dowolnym z czasem 52,88 zakończyła na dziesiątym miejscu.

Uczestnictwo zawodników klubu w XVIII Memoriał Władka Zarembowicza we Wrocławiu zostało dofinansowane przez miasto.

Wyniki

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
2
3
4
8
9
11
18
19
21
22
23
24
25
30

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy14°C

JutroPartly cloudy13°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne