Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Miodobranie na słodkie podsumowanie lata

22-07-2015

Choć wakacje na półmetku, my już zapraszamy na kończące je Miodobranie, czyli 15 Jarmark Pszczelarski. Będzie się można zaopatrzyć w miody, urządzenia pszczelarskie i rękodzieło artystyczne. Ale w tym roku nie na Stadionie Miejskim, lecz w Rynku.

Impreza potrwa cały weekend 29 i 30 sierpnia. Będzie okazja do degustacji miodu, czy to tradycyjnego, czy też pitnego lub z różnymi dodatkami, kupna kosmetyków i wypieków na bazie miodu, sprzętu pszczelarski, biżuterii, ceramiki, wikliny i innego rzemiosła artystycznego.

Na scenie zobaczymy występy zespołów folkowych i folklorystycznych, m.in. z Węgier i usłyszymy niemiecką grupę Polkaholix wykonującą oryginalną odmianę polki połączoną z dźwiękami rocka, ska oraz folku. Spotkamy się również z balladą, czyli mieszkańcami Kopydłowa. Na zakończenie koncert zespołu Bayer Full - najstarszy i jeden z najpopularniejszych zespołów nurtu polskiej muzyki tanecznej (disco polo).

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky0°C

JutroPartly cloudy3°C