Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Mieszkasz na os. Zielonym? Przyjdź na wizję

21-07-2015

Jaką? Dotyczącą placu zabaw w miejscu starego boiska. Ta lokalizacja jest brana pod uwagę przy budowie jednego z 12 nowoczesnych miejsc rekreacji – placu zabaw wraz urządzeniami fitness. Boisko podzieliło mieszkańców. Jak będzie z placem zabaw? Przekonaj się w czwartek 23 lipca o godz. 15.00.

Place zabaw z urządzeniami do ćwiczeń mają powstać na terenie całego miasta, tak aby mieszkańcy różnych ulic mieli do nich łatwy dostęp i mogli rodzinnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Zespół, który pracuje nad lokalizacjami nowych inwestycji, bierze pod uwagę także teren na os. Zielonym. Pamiętając jednak, jakie kontrowersje wywoływało zamknięte obecnie boisko, chce tę decyzję skonsultować z mieszkańcami.

Wszystkich zainteresowanych tematem zapraszamy więc na os. Zielone na teren boiska we wskazanym terminie. Zapraszamy do podzielenia się opiniami i wyrażenia własnego zdania. - Miejsca rekreacji powstają dla mieszkańców, mają podwyższać standard ich życia, a nie im przeszkadzać. Chcielibyśmy więc zapoznać się z opiniami ludzi w ich sąsiedztwie, by potem nie było sytuacji, że musimy je przenosić – mówi zastępca burmistrza Andrzej Bolisęga.

Polecane informacje:

 • Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych. Jeszcze w tym tygodniu na naszej stronie pojawi się informacja o tym, jakie zadania inwestycyjne miasto zaplanowało na ten rok.

  Zmieniło się - inwestycje Dzierżoniowa w 2019 roku

  Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych....

  Czytaj dalej
 • 115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”. Forma konkursu jest jedyną, w której zgodnie z przepisami miasto może wspierać prace realizowane przez wspólnoty mieszkaniowe.

  Estetyka - tak wspólnoty wpływają na wizerunek miasta

  115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”....

  Czytaj dalej
 • Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia jest mieszkańcem Dzierżoniowa, pasjonuje się sportem, zwierzętami i turystyką.

  Nowy komendant Straży Miejskiej Dzierżoniowa

  Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia...

  Czytaj dalej
 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy0°C

JutroClear sky4°C