Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Mieszkania w DTBS w budynku z windą i podziemnym garażem za 3 990 zł/m2

08-01-2019
Już wkrótce rozpocznie się budowa nowego budynku Dzierżoniowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Sowiogórskiej. Mieszkania jedno, 2 i 3 pokojowe o zróżnicowanej powierzchni, każde z obszernym balkonem lud tarasem i mini ogródkiem dla mieszkań na parterze.

Już wkrótce rozpocznie się budowa nowego budynku Dzierżoniowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Sowiogórskiej. Mieszkania 1-, 2- i 3-pokojowe o zróżnicowanej powierzchni, każde z obszernym balkonem lud tarasem i mini ogródkiem dla mieszkań na parterze.

Nowy program "Mieszkanie na wynajem z dojściem do własności"

W tym programie to TBS zaciąga kredyt, a najemcy spłacają go w czynszu, który nie przekroczy 18 zł/m2. Już po pięciu latach najemcy zyskują prawo do wykupu swojego mieszkania, spłacając tę część kredytu, która przypada na ich mieszkanie. Mogą jednak pozostać w programie, bo po upływie 30 lat mieszkanie zostanie spłacone w całości. Każdy może sam zdecydować, kiedy dokonać wykupu.

Do kogo adresowana jest oferta?

To propozycja przede wszystkim dla ludzi młodych, lecz mogą z niej skorzystać również osoby starsze, które chcą zmienić standard swojego mieszkania, bo np. wchodzenie na III-IV piętro stanowi już dla nich duży wysiłek. W nowym budynku DTBS-u będzie winda, więc mieszkania na każdej z czterech kondygnacji będą łatwo dostępne - również dla niepełnosprawnych. Do tego doskonała lokalizacja niedaleko przedszkola, dużego sklepu i kościoła. Wewnątrz mikroosiedla powstanie teren rekreacyjny i plac zabaw dla dzieci.

Jak wejść do programu?

Aby w niedalekiej przyszłości stać się właścicielem mieszkania, wystarczy wpłacić 5.000 zł w ramach opłaty rezerwacyjnej. Następnie pobrana zostanie opłata wstępna na 25% wartości mieszkania, co oznacza kwotę od 40 do 76 tys. zł w zależności od wielkości lokum.

Przy podpisaniu umowy trzeba będzie dysponować tylko połową tej kwoty. Drugą część można zapłacić w czerwcu. Budowa rozpocznie się w marcu, a jej zakończenie planowane jest na przełomie 2019 i 2020 roku.               

Wszystkich zainteresowanych szczegółami programu zapraszamy na stronę:

www.dtbs.pl 

lub do bezpośredniego kontaktu w siedzibie DTBS przy ul. Kopernika 25A/1

tel. 74 831 22 60

Polecane informacje:

 • Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór. Fot: telewizja Sudecka

  Ruszyła duża promocja Gór Sowich

  Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór.

  Czytaj dalej
 • Budżet obywatelski 2019 – wspólnie zmieniamy Dzierżoniów

  Po raz czwarty mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli zdecydować, na co wydać milion złotych przeznaczony na realizację zadań z Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym...

  Czytaj dalej
 • Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia miasto przeznaczy ponad milion złotych. To pieniądze tylko na działania społeczne, bo równolegle trwa największa w historii Dzierżoniowa inwestycja realizowana właśnie z myślą o seniorach – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

  Milion złotych i „jubileuszowa” karta seniora

  Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia...

  Czytaj dalej
 • Kolejny raz zachęcamy aby rozliczając podatki wspierać organizacje działające na rzecz mieszkańców Dzierżoniowa. Można to zrobić zarówno poprzez e-pit lub osobiście, np. korzystając z darmowej aplikacji dostępnej na stronie miasta.

  Zostaw 1% w Dzierżoniowie i wspieraj lokalnie

  Kolejny raz zachęcamy aby rozliczając podatki wspierać organizacje działające na rzecz mieszkańców Dzierżoniowa. Można to zrobić zarówno poprzez e-pit lub osobiście, np....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy5°C

JutroCloudy7°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne