Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Mieszkania w DTBS w budynku z windą i podziemnym garażem za 3 990 zł/m2

08-01-2019
Już wkrótce rozpocznie się budowa nowego budynku Dzierżoniowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Sowiogórskiej. Mieszkania jedno, 2 i 3 pokojowe o zróżnicowanej powierzchni, każde z obszernym balkonem lud tarasem i mini ogródkiem dla mieszkań na parterze.

Już wkrótce rozpocznie się budowa nowego budynku Dzierżoniowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Sowiogórskiej. Mieszkania 1-, 2- i 3-pokojowe o zróżnicowanej powierzchni, każde z obszernym balkonem lud tarasem i mini ogródkiem dla mieszkań na parterze.

Nowy program "Mieszkanie na wynajem z dojściem do własności"

W tym programie to TBS zaciąga kredyt, a najemcy spłacają go w czynszu, który nie przekroczy 18 zł/m2. Już po pięciu latach najemcy zyskują prawo do wykupu swojego mieszkania, spłacając tę część kredytu, która przypada na ich mieszkanie. Mogą jednak pozostać w programie, bo po upływie 30 lat mieszkanie zostanie spłacone w całości. Każdy może sam zdecydować, kiedy dokonać wykupu.

Do kogo adresowana jest oferta?

To propozycja przede wszystkim dla ludzi młodych, lecz mogą z niej skorzystać również osoby starsze, które chcą zmienić standard swojego mieszkania, bo np. wchodzenie na III-IV piętro stanowi już dla nich duży wysiłek. W nowym budynku DTBS-u będzie winda, więc mieszkania na każdej z czterech kondygnacji będą łatwo dostępne - również dla niepełnosprawnych. Do tego doskonała lokalizacja niedaleko przedszkola, dużego sklepu i kościoła. Wewnątrz mikroosiedla powstanie teren rekreacyjny i plac zabaw dla dzieci.

Jak wejść do programu?

Aby w niedalekiej przyszłości stać się właścicielem mieszkania, wystarczy wpłacić 5.000 zł w ramach opłaty rezerwacyjnej. Następnie pobrana zostanie opłata wstępna na 25% wartości mieszkania, co oznacza kwotę od 40 do 76 tys. zł w zależności od wielkości lokum.

Przy podpisaniu umowy trzeba będzie dysponować tylko połową tej kwoty. Drugą część można zapłacić w czerwcu. Budowa rozpocznie się w marcu, a jej zakończenie planowane jest na przełomie 2019 i 2020 roku.               

Wszystkich zainteresowanych szczegółami programu zapraszamy na stronę:

www.dtbs.pl 

lub do bezpośredniego kontaktu w siedzibie DTBS przy ul. Kopernika 25A/1

tel. 74 831 22 60

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
6
8
9
10
16
17
18
20
21
22
24
25
30
31

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy24°C

JutroHeavy rain showers25°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne