Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Mieszkania w DTBS w budynku z windą i podziemnym garażem za 3 990 zł/m2

08-01-2019
Już wkrótce rozpocznie się budowa nowego budynku Dzierżoniowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Sowiogórskiej. Mieszkania jedno, 2 i 3 pokojowe o zróżnicowanej powierzchni, każde z obszernym balkonem lud tarasem i mini ogródkiem dla mieszkań na parterze.

Już wkrótce rozpocznie się budowa nowego budynku Dzierżoniowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Sowiogórskiej. Mieszkania 1-, 2- i 3-pokojowe o zróżnicowanej powierzchni, każde z obszernym balkonem lud tarasem i mini ogródkiem dla mieszkań na parterze.

Nowy program "Mieszkanie na wynajem z dojściem do własności"

W tym programie to TBS zaciąga kredyt, a najemcy spłacają go w czynszu, który nie przekroczy 18 zł/m2. Już po pięciu latach najemcy zyskują prawo do wykupu swojego mieszkania, spłacając tę część kredytu, która przypada na ich mieszkanie. Mogą jednak pozostać w programie, bo po upływie 30 lat mieszkanie zostanie spłacone w całości. Każdy może sam zdecydować, kiedy dokonać wykupu.

Do kogo adresowana jest oferta?

To propozycja przede wszystkim dla ludzi młodych, lecz mogą z niej skorzystać również osoby starsze, które chcą zmienić standard swojego mieszkania, bo np. wchodzenie na III-IV piętro stanowi już dla nich duży wysiłek. W nowym budynku DTBS-u będzie winda, więc mieszkania na każdej z czterech kondygnacji będą łatwo dostępne - również dla niepełnosprawnych. Do tego doskonała lokalizacja niedaleko przedszkola, dużego sklepu i kościoła. Wewnątrz mikroosiedla powstanie teren rekreacyjny i plac zabaw dla dzieci.

Jak wejść do programu?

Aby w niedalekiej przyszłości stać się właścicielem mieszkania, wystarczy wpłacić 5.000 zł w ramach opłaty rezerwacyjnej. Następnie pobrana zostanie opłata wstępna na 25% wartości mieszkania, co oznacza kwotę od 40 do 76 tys. zł w zależności od wielkości lokum.

Przy podpisaniu umowy trzeba będzie dysponować tylko połową tej kwoty. Drugą część można zapłacić w czerwcu. Budowa rozpocznie się w marcu, a jej zakończenie planowane jest na przełomie 2019 i 2020 roku.               

Wszystkich zainteresowanych szczegółami programu zapraszamy na stronę:

www.dtbs.pl 

lub do bezpośredniego kontaktu w siedzibie DTBS przy ul. Kopernika 25A/1

tel. 74 831 22 60

Polecane informacje:

 • Które inwestycje zostaną zrealizowane w przyszłym roku i w jaki sposób zmienią one Dzierżoniów i naszą miejską przestrzeń? - Łączna kwota, jaką miasto planuje przeznaczyć na inwestycje to 31,5 mln. zł. Wśród tych najważniejszych są oczywiście zadania związane z budową, rozbudową i remontami dróg. To będzie kolejny rok poprawy infrastruktury drogowej i bezpieczeństwa. Równie pracowity, ale już na pewno nie tak uciążliwy jak obecny – zapewnia burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

  Inwestycje Dzierżoniowa w 2019 roku

  Które inwestycje zostaną zrealizowane w przyszłym roku i w jaki sposób zmienią one Dzierżoniów i naszą miejską przestrzeń? - Łączna kwota, jaką miasto planuje przeznaczyć...

  Czytaj dalej
 • Domy, kościoły, ogrody pachnące miodem i przyprawami korzennymi. Jest też wieża ciśnień i wiele budynków użyteczności publicznej. A wszystko pokryte lukrowym śniegiem. Dzierżoniów z piernika - w miniaturze oczywiście – można oglądać w Młynie Hilberta.

  Zobacz piernikowy Dzierżoniów!

  Domy, kościoły, ogrody pachnące miodem i przyprawami korzennymi. Jest też wieża ciśnień i wiele budynków użyteczności publicznej. A wszystko pokryte lukrowym śniegiem. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • Ukształtowane, około dwumetrowe drzewa zasadzono w pasie zieleni pomiędzy jezdnią a chodnikiem. Podobnych działań możemy spodziewać się w Dzierżoniowie w 2019 roku i w latach kolejnych.

  Ekologia - 100 drzew wzdłuż Świdnickiej i Piastowskiej

  Ukształtowane, około dwumetrowe drzewa zasadzono w pasie zieleni pomiędzy jezdnią a chodnikiem. Podobnych działań możemy spodziewać się w Dzierżoniowie w 2019 roku i w latach...

  Czytaj dalej
 • Dzierżoniowscy radni przyjęli przygotowany przez burmistrza budżet na najbliższe 12 miesięcy. Po stronie dochodów zamyka się on kwotą 142 mln 527 tys. 511 zł. Planowane wydatki to 148 mln 046 tys. 790 zł. Co kryje się za tymi liczbami?

  Finanse Dzierżoniowa w 2019 roku

  Dzierżoniowscy radni przyjęli przygotowany przez burmistrza budżet na najbliższe 12 miesięcy. Po stronie dochodów zamyka się on kwotą 142 mln 527 tys. 511 zł. Planowane wydatki...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy-8°C

JutroFair-4°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne