Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Masz jeszcze czas, by sfotografować ogród

30-07-2015


Przedłużamy termin zgłoszeń do konkursu „Piękno kwiatów i zieleni wokół nas”! Ogrody, skwery i balkony można zgłaszać do 10 sierpnia. Pospiesz się, jeszcze zdążysz pochwalić się swoją aranżacją roślinną. To już XX edycja konkursu, w ramach którego miasto nagradza wysiłki mieszkańców zmierzające do upiększania naszego otoczenia.


Konkurs „Piękno kwiatów i zieleni wokół nas” organizowany od 20 lat przez Towarzystwo Miłośników Dzierżoniowa, burmistrza Dzierżoniowa oraz Rodzinną Firmę Kwiaciarską „Maria” cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku współorganizatorem jest również Arboretum w Wojsławicach. Od początku konkursu wzięło w nim udział ponad tysiąc mieszkańców, nagrodzono 241 osób.

W konkursie mogą brać udział mieszkańcy, instytucje i przedsiębiorstwa z terenu miasta. Zgłoszenia przyjmowane są w czterech kategoriach - okna i balkony, ogródki przy domkach jednorodzinnych, ogródki przy blokach wielorodzinnych oraz ogródki przy placówkach oświatowych, pawilonach handlowych, usługowych i innych.

Warunkiem udziału w konkursie jest wypełnienie karty zgłoszenia, do której należy dołączyć maksymalnie 5 zdjęć w formie papierowej lub na płycie CD. Jeżeli nie ma możliwości wykonania zdjęcia, należy zaznaczyć to na karcie.


Oceniane będą: różnorodność roślin, kompozycje roślinne, pomysłowość i oryginalność, estetyka i porządek, mała architektura. Zgłoszenia można składać lub przesyłać do 10 sierpnia na adres Urząd Miasta w Dzierżoniowie, ul. Rynek 1, 58-200 Dzierżoniów, z dopiskiem „konkurs kwiatowy” lub na adres konkurskwiatowy@wp.pl.

Kartę zgłoszenia i szczegóły na temat konkursu w informacji Konkurs Piękno Kwiatów i Zieleni Wokół Nas

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy-2°C

-2°C

JutroPartly cloudy2°C