Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Masz jeszcze czas, by sfotografować ogród

30-07-2015


Przedłużamy termin zgłoszeń do konkursu „Piękno kwiatów i zieleni wokół nas”! Ogrody, skwery i balkony można zgłaszać do 10 sierpnia. Pospiesz się, jeszcze zdążysz pochwalić się swoją aranżacją roślinną. To już XX edycja konkursu, w ramach którego miasto nagradza wysiłki mieszkańców zmierzające do upiększania naszego otoczenia.


Konkurs „Piękno kwiatów i zieleni wokół nas” organizowany od 20 lat przez Towarzystwo Miłośników Dzierżoniowa, burmistrza Dzierżoniowa oraz Rodzinną Firmę Kwiaciarską „Maria” cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku współorganizatorem jest również Arboretum w Wojsławicach. Od początku konkursu wzięło w nim udział ponad tysiąc mieszkańców, nagrodzono 241 osób.

W konkursie mogą brać udział mieszkańcy, instytucje i przedsiębiorstwa z terenu miasta. Zgłoszenia przyjmowane są w czterech kategoriach - okna i balkony, ogródki przy domkach jednorodzinnych, ogródki przy blokach wielorodzinnych oraz ogródki przy placówkach oświatowych, pawilonach handlowych, usługowych i innych.

Warunkiem udziału w konkursie jest wypełnienie karty zgłoszenia, do której należy dołączyć maksymalnie 5 zdjęć w formie papierowej lub na płycie CD. Jeżeli nie ma możliwości wykonania zdjęcia, należy zaznaczyć to na karcie.


Oceniane będą: różnorodność roślin, kompozycje roślinne, pomysłowość i oryginalność, estetyka i porządek, mała architektura. Zgłoszenia można składać lub przesyłać do 10 sierpnia na adres Urząd Miasta w Dzierżoniowie, ul. Rynek 1, 58-200 Dzierżoniów, z dopiskiem „konkurs kwiatowy” lub na adres konkurskwiatowy@wp.pl.

Kartę zgłoszenia i szczegóły na temat konkursu w informacji Konkurs Piękno Kwiatów i Zieleni Wokół Nas

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
11
13
14
15
16
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky11°C

JutroLight rain showers22°C