Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Marcowa aktywność TOZD

27-02-2020
Jak powstaje szkło? Co wiemy o kulturze naszych południowych sąsiadów? Jakie są najsłynniejsze hotele świata? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziesz na marcowych spotkaniach Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej. Wstęp na spotkania jest wolny. Są tez propozycje wyjazdowe.

Jak powstaje szkło? Co wiemy o kulturze naszych południowych sąsiadów? Jakie są najsłynniejsze hotele świata? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziesz na marcowych spotkaniach Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej. Wstęp na spotkania jest wolny. Są też propozycje wyjazdowe.

3 marca zaplanowano wyjazd do Huty Szkła Kryształowego JULIA w Piechowicach w ramach projektu „Ciekawi siebie i świata” dofinansowanego przez miasto Dzierżoniów, a 10 marca o godz. 16.00 spotkanie w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dzierżoniowie z Marią Tyws pt. Viva, La Mexico! Będzie to autorska relacja z podróży po Meksyku.

5 marca na godz. 16.00 TOZD zaprasza do biblioteki w Rynku na wykład Janiny Weretki-Piechowiak - „Gdyby kultura miała skrzydła... Od Dobrawy do Rumcajsa, czyli co wiemy o kulturze naszych południowych sąsiadów”. Jest to spotkanie w ramach projektu „Świat sztuki”, podobnie jak wyjazd na koncert symfoniczny muzyki Ludwiga van Beethovena do Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu 6 marca.

12 marca o 16.00 w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury będzie można porozmawiać o śmieciach z ekologiem miejskim Krzysztofem Nawrotem (projekt „Ciekawi siebie i świata”), a 18 marca o tej samej godzinie w Centrum Seniora przy ul. Świdnickiej 35 – skorzystać z porad stomatologa, których udzieli stomatolog Mirosława Głodowska (projekt „Dbam o zdrowie”).

19 marca o 16.00 w DOK-u za sprawą Patrycji Mazurek poznamy „Najsłynniejsze hotele świata”, a 25 marca w Muzeum Miejskim historyk Romuald Wojciechowski wygłosi wykład „Słowianie – autochtoni czy przybysze na ziemie polskie?”. Oba spotkania odbędą się w ramach projektu „Ciekawi siebie i świata”.

24 marca o godz. 18.00 TOZD spotyka się w Kinoteatrze „Zbyszek” na spektaklu „Piaskownica”.

Dla fanów Beatlesów gratka 26 marca. W DOK-u spotkanie nt. „Znane a jednak inne, czyli przeboje The Beatles, lecz w nietypowym wykonaniu” poprowadzi Sławomir Rodak w ramach projektu „Świat sztuki”.
Później planowane są same wiosenne przyjemności. 28 marca spacer z Dzierżoniowa do Włók (gnejsy we Włókach) poprowadzi Grażyna Biernat. Warto zabrać aparat fotograficzny, wygodne buty. Spacer w ramach projektu „Dba o zdrowie”. Zbiórka koło ciepłowni w Dzierżoniowie ul. Złota o godzinie 9.00.

31 marca o godz. 16.00 w Centrum Seniora będzie można razem z towarzystwem zrobić pisanki i palmy wielkanocne. Warsztaty plastyczne poprowadzi Jolanta Rygas.
Szczegóły na stronie:  www.tozd.dzierzoniow.pl oraz na spotkaniach TOZD.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky9°C

JutroCloudy7°C