Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Mamy o Afryce i poskramianiu maluchów

08-10-2012

Klub Mamuśki oddział Dzierżoniów zaprasza na kolejne spotkania. Przed wakacyjną przerwą dla wszystkich chętnych mam organizatorzy przygotowali aż dwa spotkania: 14 i 21 czerwca. Tematy tych spotkań to „Mama w Afryce” i „Zbuntowany anioł, czyli jak poskromić malucha”.

Pierwsze z nich odbędzie się w Restauracji Viproom w Rynku (przy wejściu na ulicę Kościelną) w czwartek  w godz. 19.00-21.00. Poprowadzi je Marta Majewska - prezes Fundacji Window of Life, koordynatorka projektów rozwojowych w Ugandzie,współzałożycielka Domu Małego Dziecka Window of Life w Ugandzie, mieszkanka Bielawy. Uganda to jej drugi dom - tam mieszka i pomaga dzieciakom. Gość mam opowie o codziennym życiu w tak odległym miejscu, o roli kobiety i matki, o trudnym macierzyństwie, ale także o wspaniałych podopiecznych Domu Małego Dziecka. Będzie można zobaczyć również wystawę zdjęć z Ugandy i posłuchać ciekawych, czasem wzruszających wspomnień.

Drugie z zapowiadanych spotkań dzierżoniowskiego Klubu Mamuśki zaplanowano w tym samym miejscu 21 czerwca w godz. 18.00-20.00 (lub dłużej). O poskramianiu maluchów opowie Milena Szuszkiewicz, absolwentka studiów doktoranckich Uniwersytetu Wrocławskiego, psycholog kliniczny zdrowia, psychoterapeuta, psycholog dziecięcy. Jest uczestniczką wielu prestiżowych szkoleń i warsztatów, stypendystką na Uniwersytecie Karola Ruprechta w Heidelbergu w Niemczech. Prowadzi prywatny gabinet psychologiczny „Victorium” w Dzierżoniowie.

Formuła tego spotkania to praktyczne porady w doskonałym mamusiowym towarzystwie. Jeśli więc twoje, dotąd spokojne, zadowolone i uśmiechnięte dziecko zmienia się w szukającego przygód odkrywcę, konsekwentnie badającego granice twojej wytrzymałości i cierpliwości, to znak, że zaczął się w jego życiu kolejny etap - etap buntu. Co więc zrobić, kiedy wydaje nam się, że maluch odpowiadając na nasze prośby nie potrafi powiedzieć niczego innego prócz: „nie”, „nie” i „nie’? Jak zachować się w sytuacji, gdy krzyczy, wrzeszczy wniebogłosy, bije czy płacze ze złości? Jak rozmawiać z dzieckiem w okresie buntu (nie tylko dwulatka)?

Wstęp na oba spotkania jest wolny, jednak liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia (imię i nazwisko) należy przesyłać na adres: dzierzoniow@klubmamuski.pl w tytule e-maila wpisując "czerwiec-afryka" w przypadku chęci uczestniczenia w pierwszym ze spotkań lub "czerwiec" – jeśli chodzi nam o udział w ostatni przedwakacyjnym spotkaniu Klubu Mamuśki w Dzierżoniowie.

Polecane informacje:

 • Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór. Fot: telewizja Sudecka

  Ruszyła duża promocja Gór Sowich

  Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór.

  Czytaj dalej
 • Widok na dzierżoniowski rynek i ratusz - siedzibę urzedu miasta

  Zmiana godzin pracy urzędu

  Od 2 maja Urząd Miasta w Dzierżoniowie będzie obsługiwał klientów w nowych godzinach.

  Czytaj dalej
 • 26.05 - wybory do Parlamentu Europejskiego - internetowa wyszukiwarka obwodów do głosowania

  26 maja wybierzemy swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Niezależnie od poglądów czy sympatii politycznych udział w wyborach to dar demokracji, z którego nie tyle...

  Czytaj dalej
 • Baner reklamujący budżet obywatelski

  Co wybiorą mieszkańcy w DBO 2019?

  Po raz czwarty mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli zdecydować, na co wydać milion złotych przeznaczony na realizację zadań z Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego. Do 1...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
6
7
8
9
13
14
16
17
21
22
28
29
30
31

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajLight rain10°C

JutroPartly cloudy15°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne