Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Mamy o Afryce i poskramianiu maluchów

08-10-2012

Klub Mamuśki oddział Dzierżoniów zaprasza na kolejne spotkania. Przed wakacyjną przerwą dla wszystkich chętnych mam organizatorzy przygotowali aż dwa spotkania: 14 i 21 czerwca. Tematy tych spotkań to „Mama w Afryce” i „Zbuntowany anioł, czyli jak poskromić malucha”.

Pierwsze z nich odbędzie się w Restauracji Viproom w Rynku (przy wejściu na ulicę Kościelną) w czwartek  w godz. 19.00-21.00. Poprowadzi je Marta Majewska - prezes Fundacji Window of Life, koordynatorka projektów rozwojowych w Ugandzie,współzałożycielka Domu Małego Dziecka Window of Life w Ugandzie, mieszkanka Bielawy. Uganda to jej drugi dom - tam mieszka i pomaga dzieciakom. Gość mam opowie o codziennym życiu w tak odległym miejscu, o roli kobiety i matki, o trudnym macierzyństwie, ale także o wspaniałych podopiecznych Domu Małego Dziecka. Będzie można zobaczyć również wystawę zdjęć z Ugandy i posłuchać ciekawych, czasem wzruszających wspomnień.

Drugie z zapowiadanych spotkań dzierżoniowskiego Klubu Mamuśki zaplanowano w tym samym miejscu 21 czerwca w godz. 18.00-20.00 (lub dłużej). O poskramianiu maluchów opowie Milena Szuszkiewicz, absolwentka studiów doktoranckich Uniwersytetu Wrocławskiego, psycholog kliniczny zdrowia, psychoterapeuta, psycholog dziecięcy. Jest uczestniczką wielu prestiżowych szkoleń i warsztatów, stypendystką na Uniwersytecie Karola Ruprechta w Heidelbergu w Niemczech. Prowadzi prywatny gabinet psychologiczny „Victorium” w Dzierżoniowie.

Formuła tego spotkania to praktyczne porady w doskonałym mamusiowym towarzystwie. Jeśli więc twoje, dotąd spokojne, zadowolone i uśmiechnięte dziecko zmienia się w szukającego przygód odkrywcę, konsekwentnie badającego granice twojej wytrzymałości i cierpliwości, to znak, że zaczął się w jego życiu kolejny etap - etap buntu. Co więc zrobić, kiedy wydaje nam się, że maluch odpowiadając na nasze prośby nie potrafi powiedzieć niczego innego prócz: „nie”, „nie” i „nie’? Jak zachować się w sytuacji, gdy krzyczy, wrzeszczy wniebogłosy, bije czy płacze ze złości? Jak rozmawiać z dzieckiem w okresie buntu (nie tylko dwulatka)?

Wstęp na oba spotkania jest wolny, jednak liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia (imię i nazwisko) należy przesyłać na adres: dzierzoniow@klubmamuski.pl w tytule e-maila wpisując "czerwiec-afryka" w przypadku chęci uczestniczenia w pierwszym ze spotkań lub "czerwiec" – jeśli chodzi nam o udział w ostatni przedwakacyjnym spotkaniu Klubu Mamuśki w Dzierżoniowie.

Polecane informacje:

 • Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych. Jeszcze w tym tygodniu na naszej stronie pojawi się informacja o tym, jakie zadania inwestycyjne miasto zaplanowało na ten rok.

  Zmieniło się - inwestycje Dzierżoniowa w 2019 roku

  Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych....

  Czytaj dalej
 • 115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”. Forma konkursu jest jedyną, w której zgodnie z przepisami miasto może wspierać prace realizowane przez wspólnoty mieszkaniowe.

  Estetyka - tak wspólnoty wpływają na wizerunek miasta

  115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”....

  Czytaj dalej
 • Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia jest mieszkańcem Dzierżoniowa, pasjonuje się sportem, zwierzętami i turystyką.

  Nowy komendant Straży Miejskiej Dzierżoniowa

  Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia...

  Czytaj dalej
 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky-2°C

JutroClear sky4°C