Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Mamy dla Was pomysł na spacery

24-06-2020
W wakacyjne wtorki zabieramy mieszkańców Dzierżoniowa na spacery po mieście. Ale nie zwykłe spacery, ale spacery z tematem przewodnim. I tak wybierzemy się m.in. szlakiem legend dzierżoniowskich, śladami znanych mieszkańców miasta, podreptamy na spacer sentymentalny i sprawdzimy, co kiedyś tu i ówdzie było. Na wszystkie spacery obowiązują wcześniejsze zapisy.

W wakacyjne wtorki zabieramy mieszkańców Dzierżoniowa na spacery po mieście. Nie na zwykłe spacery, ale takie z tematem przewodnim. I tak wybierzemy się m.in. szlakiem legend dzierżoniowskich, śladami znanych mieszkańców miasta, podreptamy na spacer sentymentalny i sprawdzimy, co kiedyś tu i ówdzie było. Na wszystkie spacery obowiązują wcześniejsze zapisy.

Na pierwszy zapraszamy we wtorek, 14 lipca, o godz. 9.30. Ruszamy z Rynku - bez względu na pogodę. Pierwsza wyprawa pod hasłem „Dzierżoniów godny polecenia”. Podczas tej wędrówki uczestnicy zobaczą nasze miejskie naj, naj, naj… m.in. najlepszy widok na miasto, najstarszy budynek, najwyższy punkt widokowy czy najdłużej działającą knajpę.

Podczas drugiej przechadzki będziemy wyłapywać w przestrzeni miejskiej często niedostrzegane, a nawet niedoceniane elementy sztuki ulicznej, których coraz więcej jest w Dzierżoniowie. To murale, mozaiki i rzeźby… Nie wiecie jakie? Warto przespacerować się po mieście, by sprawdzić! Zapraszamy 28 lipca o godz. 9.30. Startujemy z Alei Bajkowych Gwiazd

Na trzeciej wyprawie można będzie poznać znanych i lubianych aktorów, dziennikarzy, sportowców, którzy mieli - lub wciąż mają - silne związki z naszym miastem. Pospacerujemy śladami m.in. Zbyszka Cybulskiego, Sylwestra Chęcińskiego czy Krzysztofa Piątka. Zapraszamy 4 sierpnia o godz. 9.30. Zbiórka pod kinem „Zbyszek”.

Gdzie się mieściła fabryka braci fabryki braci Cohn? Gdzie stoi biała i czerwona willa i kto w niej mieszkał? Gdzie były hotel Pod Czarnym Orłem, gospoda Pod Czerwonym Jeleniem, czy restauracja „Astoria”? Na te i wiele innych wspomnień, ale też odkryć możecie liczyć podczas naszej czwartej miejskiej podróży sentymentalnej pod hasłem „Kiedyś tu było w Dzierżoniowie”.

Zachęcamy do wspólnej wyprawy 11 sierpnia, ruszamy tradycyjnie o godz. 9.30. Zbiórka pod budynkiem starostwa (ul. Świdnicka 38)

Na piątą miejską wędrówkę zapraszamy 25 sierpnia. Spacerować będziemy po legendarnym Dzierżoniowie. Poznamy historię małego dobosza, poszukamy śladów św. Jerzego i zagościmy w domu kata. Szlakiem legend dzierżoniowskich ruszymy spod ratusza o godz. 9.30

Ze względu na ograniczenia związane m.in. z pandemią koronawirusa na każdy spacer trzeba się zapisać. Wystarczy wysłać maila na adres: promocja@um.dzierzoniow.pl – podając swoje imię, nazwisko, liczbę uczestników i wybrany spacer (nazwę lub datę). Można też te dane podać przez telefon – pod numerem 74 645-08-18. Liczba miejsc ograniczona.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
11
13
14
15
16
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy18°C

JutroPartly cloudy20°C