Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Młodzi chcą się uczyć w Dzierżoniowie

22-07-2015

Większa liczba młodych ludzi wybierając szkołę gimnazjalną decyduje się na naukę w Dzierżoniowie. Z czego bierze się zainteresowanie naszymi szkołami i dlaczego nie mają one problemów z naborem?

To efekt ciekawej oferty edukacyjnej, możliwości jakie szkoły stwarzają utalentowanym uczniom i wyników uzyskiwanych podczas egzaminów kończących gimnazjum. Dzierżoniowskie szkoły dysponują też bardzo dobrą infrastrukturą. Mają ciekawą ofertę zajęć pozalekcyjnych, potrafią wspierać uczniów mających problemy z nauką i rozwijać indywidualne zainteresowania. W nowym roku szkolnym ruszą zajęcia z przedsiębiorczości, kontynuowane będzie także dodatkowe przygotowanie uczniów do egzaminów gimnazjalnych.

W nowym roku szkolnym w Zespole Gimnazjów nr 3 będzie aż sześć klas pierwszych, nie licząc pierwszoroczniaków ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Pięć klas pierwszych utworzy Gimnazjum nr 1. W ostatnich latach w tych placówkach były po cztery klasy pierwszoklasistów.

Do ZG 3 pójdzie ponad 180 nowych uczniów (w tym 29 w SMS), do G 1 ponad 120. Te liczby mogą się do września jeszcze zwiększyć. Szkoły nadal przyjmują zapisy kandydatów.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajRain showers24°C

JutroPartly cloudy19°C