Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Młodzi chcą się uczyć w Dzierżoniowie

22-07-2015

Większa liczba młodych ludzi wybierając szkołę gimnazjalną decyduje się na naukę w Dzierżoniowie. Z czego bierze się zainteresowanie naszymi szkołami i dlaczego nie mają one problemów z naborem?

To efekt ciekawej oferty edukacyjnej, możliwości jakie szkoły stwarzają utalentowanym uczniom i wyników uzyskiwanych podczas egzaminów kończących gimnazjum. Dzierżoniowskie szkoły dysponują też bardzo dobrą infrastrukturą. Mają ciekawą ofertę zajęć pozalekcyjnych, potrafią wspierać uczniów mających problemy z nauką i rozwijać indywidualne zainteresowania. W nowym roku szkolnym ruszą zajęcia z przedsiębiorczości, kontynuowane będzie także dodatkowe przygotowanie uczniów do egzaminów gimnazjalnych.

W nowym roku szkolnym w Zespole Gimnazjów nr 3 będzie aż sześć klas pierwszych, nie licząc pierwszoroczniaków ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Pięć klas pierwszych utworzy Gimnazjum nr 1. W ostatnich latach w tych placówkach były po cztery klasy pierwszoklasistów.

Do ZG 3 pójdzie ponad 180 nowych uczniów (w tym 29 w SMS), do G 1 ponad 120. Te liczby mogą się do września jeszcze zwiększyć. Szkoły nadal przyjmują zapisy kandydatów.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy7°C

JutroPartly cloudy9°C