Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Młodym okiem z potencjałem

11-06-2018
Na drodze artystycznej stawia swe pierwsze kroki. Chce się uczyć w Liceum Plastycznym we Wrocławiu, a później studiować na Akademii Sztuk Pięknych. Na nowej wystawie w Oknie Artystycznym prezentujemy prace 16-letniej dzierżoniowianki Julii Rewuckiej.

Na drodze artystycznej stawia swe pierwsze kroki. Chce się uczyć w Liceum Plastycznym we Wrocławiu, a później studiować na Akademii Sztuk Pięknych. Na nowej wystawie w Oknie Artystycznym prezentujemy prace 16-letniej dzierżoniowianki Julii Rewuckiej.

Rysunkiem interesuje się od wczesnego dzieciństwa. Tworzenie prac to dla niej wielka przyjemność i sposób na odprężenie.

Odziedziczony po dziadku i mamie talent doskonaliła i rozwijała podczas zajęć plastycznych w dzierżoniowskim DOK-u. Od roku uczęszcza na zajęcia do Pracowni Artystycznej w Bielawie, gdzie pracuje pod okiem Ewy Dumki Spisz. Co inspiruje uczennicę III klasy gimnazjalnej Szkoły Podstawowej nr 1. Pomysły na swe rysunki czerpie z wyobraźni, otaczającego ją świata i podpowiedzi znajomych. Część prac Julii to jej własna interpretacja cudzych dzieł, które w jakiś sposób do niej przemówiły.

Dzierżoniowianka poznaje i uczy się różnych technik. Lubi akwarele, ołówek, farbki porcelanowe. Niektóre z jej rysunków mogą wydawać się kontrowersyjne.

- Staram się kierować zasadą „nic co ludzkie nie jest mi obce” - mówi młoda twórczyni. - A poza tym w ten sposób łatwiej jest przyciągnąć uwagę oglądających. Jeśli udało jej się przyciągnąć także Twoją uwagę i przekonać cię, że w jej pracach tkwi potencjał, możesz obejrzeć więcej gotowych projektów wraz z opisami na blogu Juli: https://suckkitandseeart.blogspot.com/

Polecane informacje:

 • Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór. Fot: telewizja Sudecka

  Ruszyła duża promocja Gór Sowich

  Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór.

  Czytaj dalej
 • Budżet obywatelski 2019 – wspólnie zmieniamy Dzierżoniów

  Po raz czwarty mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli zdecydować, na co wydać milion złotych przeznaczony na realizację zadań z Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym...

  Czytaj dalej
 • Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia miasto przeznaczy ponad milion złotych. To pieniądze tylko na działania społeczne, bo równolegle trwa największa w historii Dzierżoniowa inwestycja realizowana właśnie z myślą o seniorach – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

  Milion złotych i „jubileuszowa” karta seniora

  Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia...

  Czytaj dalej
 • Kolejny raz zachęcamy aby rozliczając podatki wspierać organizacje działające na rzecz mieszkańców Dzierżoniowa. Można to zrobić zarówno poprzez e-pit lub osobiście, np. korzystając z darmowej aplikacji dostępnej na stronie miasta.

  Zostaw 1% w Dzierżoniowie i wspieraj lokalnie

  Kolejny raz zachęcamy aby rozliczając podatki wspierać organizacje działające na rzecz mieszkańców Dzierżoniowa. Można to zrobić zarówno poprzez e-pit lub osobiście, np....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky7°C

JutroPartly cloudy9°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne