Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

Leworęczny relaks – prace Urszuli Gasiewicz w Oknie Artystycznym

05-02-2020
Po przerwie spowodowanej remontem Biura Promocji do ratusza wracają wystawy w Oknie Artystycznym. Prezentujemy w nim prace lokalnych artystów – plastyków, fotografów, rękodzielników, którzy potrafią zamknąć swe emocje i wizje artystyczne w niesamowite, barwne, godne podziwu formy. W lutym na ekspozycji możecie obejrzeć prace plastyczne Urszuli Gasiewicz.

Po przerwie spowodowanej remontem Biura Promocji do ratusza wracają wystawy w Oknie Artystycznym. Prezentujemy w nim prace lokalnych artystów – plastyków, fotografów, rękodzielników, którzy potrafią zamknąć swe emocje i wizje artystyczne w niesamowite, barwne, godne podziwu formy. W lutym na ekspozycji możecie obejrzeć prace plastyczne Urszuli Gasiewicz.

- Każdy ma w sobie jakiś talent i powinien coś robić - uważa dzierżoniowianka, która swoją pasję odnalazła w malarstwie. Wśród jej prac odnajdziemy pejzaże, kwiaty, owoce, a także architekturę.

– Malowanie działa na mnie uspokajająco, to wyciszenie duszy, zupełny relaks. Choć jest to wytężona praca, bo wymaga myślenia – mówi artystka. Od 2000 r. należy do Koła Plastyków Amatorów działającego przy Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury. Uczyła się tam malować u Henryka Kluzy, Jerzego Janowicza czy Alicji Pasieki. Kształciła swe umiejętności także w bielawskim kole pod opieką Leona Barańskiego. – Dobrze jest podpatrywać, co malują inni, spotykać się z ludźmi, porównać efekty pracy. Nawet malując ten sam temat, każdy inaczej go widzi i przedstawia - wyjaśnia. Brała udział w wystawach zbiorowych czy Dolnośląskim Przeglądzie Plastyki Nieprofesjonalnej Walor, indywidualnie debiutuje w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza.

– Najchętniej maluję przyrodę, raczej ze zdjęć, ale i z natury, choć to trudniejsze - wyznaje Urszula Gasiewicz. Do przelewania swych wizji artystycznych na papier czy płótno używa suchych pasteli, farb olejnych, plakatowych, akrylowych. – Właściwie najlepiej maluje mi się akrylem, bo szybko wysycha i potem można zawsze coś poprawić, a olej schnie długo i trzeba się zastanowić dokładnie, co trzeba namalować - zdradza. Bywa więc, że przygotowuje sobie więc najpierw studium akrylowe, a potem dopiero maluje obraz farbami olejnymi.

Jej warsztat ewoluował. - Na początku moje prace były ciemne, teraz są pełne światła,  barw – mówi dzierżoniowianka. Nie ma ulubionych artystów, ale lubi impresjonizm, choć stara się być wszechstronna. Pomagają jej w tym zamówienia od rodziny, zwłaszcza od wnuków, które zamawiają u niej a to wrzosy, a to domek w śniegu, a to bajkowe postacie. W ich realizacji, tak jak w wykonywanym wcześniej zawodzie krawcowej, nie przeszkadza jej wcale fakt, że jest leworęczna.

Polecane informacje:

 • Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych. Jeszcze w tym tygodniu na naszej stronie pojawi się informacja o tym, jakie zadania inwestycyjne miasto zaplanowało na ten rok.

  Zmieniło się - inwestycje Dzierżoniowa w 2019 roku

  Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych....

  Czytaj dalej
 • 115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”. Forma konkursu jest jedyną, w której zgodnie z przepisami miasto może wspierać prace realizowane przez wspólnoty mieszkaniowe.

  Estetyka - tak wspólnoty wpływają na wizerunek miasta

  115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”....

  Czytaj dalej
 • Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia jest mieszkańcem Dzierżoniowa, pasjonuje się sportem, zwierzętami i turystyką.

  Nowy komendant Straży Miejskiej Dzierżoniowa

  Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia...

  Czytaj dalej
 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajRain8°C

JutroCloudy5°C