Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Koronacja fresku Matki Boskiej Dzierżoniowskiej

28-09-2017
Parafia św. Jerzego w Dzierżoniowie serdecznie zaprasza na uroczystość koronacji fresku Matki Boskiej Dzierżoniowskiej – Matki Miłosierdzia, której wizerunek zostanie 1 października przyozdobiony koronami papieskimi.

Parafia św. Jerzego w Dzierżoniowie serdecznie zaprasza na uroczystość koronacji fresku Matki Boskiej Dzierżoniowskiej – Matki Miłosierdzia, której wizerunek zostanie 1 października przyozdobiony koronami papieskimi.

Ta szczególna uroczystość (poczatek o godz. 12.00) jest wyrazem hołdu dla Maryi, która czuwa nad miastem i jego mieszkańcami już od ponad 500 lat. Jej kult był szczególnie żywy w początkach XVI w., kiedy to każdego dnia przed Jej wizerunkiem wykonywano hymn Salve Regina. Po II wojnie światowej został ukryty za bocznym ołtarzem i odnaleziony dopiero w 2008 r., podczas prac renowacyjnych w kościele. W grudniu 2008 r. biskup świdnicki, ks. Ignacy Dec uroczyście poświęcił odnowiony fresk nadając mu wezwanie Matki Boskiej Dzierżoniowskiej – Matki Miłosierdzia.

Wraz z koronami, które poświęci papież Franciszek, wizerunek Maryi zostanie przyozdobiony bursztynową szatą wykonana przez światowej sławy artystę pochodzącego z Dzierżoniowa - Mariusza Drapikowskiego. Suknia dla Matki Bożej Dzierżoniowskiej, Matki Miłosierdzia to wotum wdzięczności mieszkańców Ziemi Dzierżoniowskiej za wszelkie łaski otrzymane za Jej pośrednictwem, z prośbą o dalsze Jej orędownictwo.

Parafia św. Jerzeo zachęca do udziału w uroczystościach, a także do włączenia się w dzieło fundacji szaty i koron dla Matki Bożej.

Szczegóły na Facebooku

Polecane informacje:

 • Zapraszamy na III Dolnośląskie Forum Business & Motivation Dzierżoniów

  III Dolnośląskie Forum Business & Motivation Dzierżoniów

  Dorota Wellman, Jakub B. Bączek, Paweł Tkaczyk, MESAJAH, targi, strefa networkingu– brzmi dobrze? Bądź z nami 28 kwietnia na jedynym takim evencie w regionie. Już teraz zajmij...

  Czytaj dalej
 • - Narcyzem nie jestem. Samouwielbienie jest pierwszym krokiem do tego, aby zrezygnować i znaleźć sobie inne zajęcie – mówi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa, w rozmowie z Rafałem Pawłowskim.

  Burmistrz Dzierżoniowa czy lider Ziemi Dzierżoniowskiej?

  - Narcyzem nie jestem. Samouwielbienie jest pierwszym krokiem do tego, aby zrezygnować i znaleźć sobie inne zajęcie – mówi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa, w rozmowie...

  Czytaj dalej
 • Lada moment Walentynki. W święto miłości i zakochanych rozdajemy upominki tym, którzy zechcą się z nami podzielić uczuciami do naszego miasta. Przyjdź do Biura Promocji, pokaż, jak kochasz Dzierżoniów i odbierz naklejkę

  Kochasz Dzierżoniów? Okaż to!

  Lada moment Walentynki. W święto miłości i zakochanych rozdajemy upominki tym, którzy zechcą się z nami podzielić uczuciami do naszego miasta. Przyjdź do Biura Promocji, pokaż,...

  Czytaj dalej
 • Dzierżoniowskie Prezentacje są cyklicznym wydarzeniem promującym gospodarkę Ziemi Dzierżoniowskiej, wytwarzane u nas produkty i oferowane usługi. To przestrzeń do pokazywania tysiącom odwiedzających swojej oferty i możliwość nawiązywania kontaktów biznesowych, a dla przedsiębiorców rozpoczynających lub otwierających swoje nowe biznesy to również najlepsza forma reklamy.

  Prezentacje 2018 - sprawdź ofertę

  Dzierżoniowskie Prezentacje są cyklicznym wydarzeniem promującym gospodarkę Ziemi Dzierżoniowskiej, wytwarzane u nas produkty i oferowane usługi. To przestrzeń do pokazywania...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
5
7
8

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy-4°C

JutroPartly cloudy-7°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne