Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Komunikat ZGPD 7 – nowe stawki opłat za śmieci

10-01-2019
Od stycznia obowiązuje nowy cennik opłat za gospodarowanie odpadami dla nieruchomości zamieszkałych, na terenie Związku Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego, w tym Dzierżoniowa Gminy Dzierżoniów oraz Niemczy. Wynoszą one 19 zł miesięcznie na osobę w lokalu dla segregujących odpady i 25 zł jeżeli odpady komunalne nie są segregowane.

Od stycznia obowiązuje nowy cennik opłat za gospodarowanie odpadami dla nieruchomości zamieszkałych, na terenie Związku Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego, w tym Dzierżoniowa Gminy Dzierżoniów oraz Niemczy. Wynoszą one 19 zł miesięcznie na osobę w lokalu dla segregujących odpady i 25 zł jeżeli odpady komunalne nie są segregowane.  

Zmiana cen wynika z rozstrzygnięć przetargów przeprowadzonych przez ZGPD 7 na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w latach 2019-2022. Na większe koszty odbioru i gospodarowania odpadami wpływają ustalane przez państwo koszty opłat środowiskowych za składowanie odpadów, rosnące koszty pracy; większa ilość gromadzonych odpadów oraz zmiana przepisów polegająca na wprowadzeniu pojemników do segregacji biodpadów.

Od tego roku zwiększy się częstotliwość odbioru odpadów segregowanych metodą workową do dwóch razy w miesiącu. Dotyczy to okresu od kwietnia do października. Punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK), przy ul. Bielawskiej 15 będzie czynny we wszystkie dni tygodnia, z wyjątkiem niedzieli, a nie jak było to do tej pory dwa razy w tygodniu. Częściej, bo sześć razy w roku, organizowana będzie zbiórka odpadów wielkogabarytowych.

Segregowanie odpadów ma istotny wpływ na koszt systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, który finansowany jest w całości z opłat mieszkańców. Dlatego zwiększona została różnica pomiędzy stawką opłaty dla mieszkańców, którzy odpady segregują i tych którzy tego nie robią.

Zmiana stawek opłat nie oznacza konieczności składania nowych deklaracji. Właściciele nieruchomości otrzymają zawiadomienie o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, obowiązującej od 01.01.2019 r., stanowiącej iloczyn nowej stawki opłaty oraz danych zawartych w dotychczasowej deklaracji. Opłatę należy uiszczać w wysokości podanej w otrzymanym zawiadomieniu. Terminy regulowania opłat nie uległy zmianie.

Źródło: Związek Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajFair12°C

12°C

JutroLight rain showers13°C