Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Komunikat ZGPD 7 – nowe stawki opłat za śmieci

10-01-2019
Od stycznia obowiązuje nowy cennik opłat za gospodarowanie odpadami dla nieruchomości zamieszkałych, na terenie Związku Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego, w tym Dzierżoniowa Gminy Dzierżoniów oraz Niemczy. Wynoszą one 19 zł miesięcznie na osobę w lokalu dla segregujących odpady i 25 zł jeżeli odpady komunalne nie są segregowane.

Od stycznia obowiązuje nowy cennik opłat za gospodarowanie odpadami dla nieruchomości zamieszkałych, na terenie Związku Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego, w tym Dzierżoniowa Gminy Dzierżoniów oraz Niemczy. Wynoszą one 19 zł miesięcznie na osobę w lokalu dla segregujących odpady i 25 zł jeżeli odpady komunalne nie są segregowane.  

Zmiana cen wynika z rozstrzygnięć przetargów przeprowadzonych przez ZGPD 7 na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w latach 2019-2022. Na większe koszty odbioru i gospodarowania odpadami wpływają ustalane przez państwo koszty opłat środowiskowych za składowanie odpadów, rosnące koszty pracy; większa ilość gromadzonych odpadów oraz zmiana przepisów polegająca na wprowadzeniu pojemników do segregacji biodpadów.

Od tego roku zwiększy się częstotliwość odbioru odpadów segregowanych metodą workową do dwóch razy w miesiącu. Dotyczy to okresu od kwietnia do października. Punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych (PSZOK), przy ul. Bielawskiej 15 będzie czynny we wszystkie dni tygodnia, z wyjątkiem niedzieli, a nie jak było to do tej pory dwa razy w tygodniu. Częściej, bo sześć razy w roku, organizowana będzie zbiórka odpadów wielkogabarytowych.

Segregowanie odpadów ma istotny wpływ na koszt systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, który finansowany jest w całości z opłat mieszkańców. Dlatego zwiększona została różnica pomiędzy stawką opłaty dla mieszkańców, którzy odpady segregują i tych którzy tego nie robią.

Zmiana stawek opłat nie oznacza konieczności składania nowych deklaracji. Właściciele nieruchomości otrzymają zawiadomienie o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, obowiązującej od 01.01.2019 r., stanowiącej iloczyn nowej stawki opłaty oraz danych zawartych w dotychczasowej deklaracji. Opłatę należy uiszczać w wysokości podanej w otrzymanym zawiadomieniu. Terminy regulowania opłat nie uległy zmianie.

Źródło: Związek Gmin Powiatu Dzierżoniowskiego

Polecane informacje:

 • Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór. Fot: telewizja Sudecka

  Ruszyła duża promocja Gór Sowich

  Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór.

  Czytaj dalej
 • Widok na dzierżoniowski rynek i ratusz - siedzibę urzedu miasta

  Zmiana godzin pracy urzędu

  Od 2 maja Urząd Miasta w Dzierżoniowie będzie obsługiwał klientów w nowych godzinach.

  Czytaj dalej
 • 26.05 - wybory do Parlamentu Europejskiego - internetowa wyszukiwarka obwodów do głosowania

  26 maja wybierzemy swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Niezależnie od poglądów czy sympatii politycznych udział w wyborach to dar demokracji, z którego nie tyle...

  Czytaj dalej
 • Baner reklamujący budżet obywatelski

  Co wybiorą mieszkańcy w DBO 2019?

  Po raz czwarty mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli zdecydować, na co wydać milion złotych przeznaczony na realizację zadań z Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego. Do 1...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
6
7
8
9
13
14
16
17
21
22
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky14°C

JutroHeavy rain16°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne