Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Kolejne propozycje mieszkańców do DBO

18-01-2017

Dwa nowe wnioski złożone do Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego związane są z modernizacją boiska do koszykówki, remontu chodników i budowy łącznika drogowego. Są już analizowane, a my czekamy na kolejne propozycje.

Pan Kamil Małecki zaproponował modernizację boiska do koszykówki wraz z instalacją urządzeń do street wokoutu przy ul. Gen. Władysława Andersa 8. Pani Teresa Ostrowska zaproponowała dokończenie remontu chodników na os. Słonecznym, remontu chodników wzdłuż ul. Słowiańskiej i budowy drogi łączącej os. Słoneczne z ul. Ząbkowicką.

Pierwsze złożone wnioski dotyczyły stworzenia bezpiecznego miejsca zabaw dla najmłodszych i spotkań mieszkańców na osiedlu Młodych i osiedlu Złotym.

Przypominamy, że w tym roku pojedyncze zadanie inwestycyjne będzie mogło kosztować 300 tys. zł. W ubiegłym była to kwota 200 tys. zł. Koszt realizacji pojedynczego zadania mającego na celu poprawę warunków życia to 25 tys. zł. Ogólna kwota budżetu to milion zł, w tym 100 tys. zł będzie miała do dyspozycji dzierżoniowska młodzież.

Harmonogram DBO na 2017 r.:

 • zgłaszanie zadań: 2 stycznia – 15 lutego 2017 roku.
 • analiza zadań do 12 maja 2017 roku.
 • ogłoszenie listy zadań zakwalifikowanych do głosowania do 20 maja 2017 roku.
 • głosowanie 22 maja – 2 czerwca 2017 roku.
 • ogłoszenie wyników głosowania – do 20 czerwca 2017 roku.
 • wpisanie wybranych przez mieszkańców zadań do projektu budżetu miasta – do 30 września 2017 roku. Wybrane przez mieszkańców zadania będą realizowane w kolejnym roku budżetowym.

Polecane informacje:

 • Zapraszamy na III Dolnośląskie Forum Business & Motivation Dzierżoniów

  III Dolnośląskie Forum Business & Motivation Dzierżoniów

  Dorota Wellman, Jakub B. Bączek, Paweł Tkaczyk, MESAJAH, targi, strefa networkingu– brzmi dobrze? Bądź z nami 28 kwietnia na jedynym takim evencie w regionie. Już teraz zajmij...

  Czytaj dalej
 • - Narcyzem nie jestem. Samouwielbienie jest pierwszym krokiem do tego, aby zrezygnować i znaleźć sobie inne zajęcie – mówi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa, w rozmowie z Rafałem Pawłowskim.

  Burmistrz Dzierżoniowa czy lider Ziemi Dzierżoniowskiej?

  - Narcyzem nie jestem. Samouwielbienie jest pierwszym krokiem do tego, aby zrezygnować i znaleźć sobie inne zajęcie – mówi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa, w rozmowie...

  Czytaj dalej
 • Lada moment Walentynki. W święto miłości i zakochanych rozdajemy upominki tym, którzy zechcą się z nami podzielić uczuciami do naszego miasta. Przyjdź do Biura Promocji, pokaż, jak kochasz Dzierżoniów i odbierz naklejkę

  Kochasz Dzierżoniów? Okaż to!

  Lada moment Walentynki. W święto miłości i zakochanych rozdajemy upominki tym, którzy zechcą się z nami podzielić uczuciami do naszego miasta. Przyjdź do Biura Promocji, pokaż,...

  Czytaj dalej
 • Dzierżoniowskie Prezentacje są cyklicznym wydarzeniem promującym gospodarkę Ziemi Dzierżoniowskiej, wytwarzane u nas produkty i oferowane usługi. To przestrzeń do pokazywania tysiącom odwiedzających swojej oferty i możliwość nawiązywania kontaktów biznesowych, a dla przedsiębiorców rozpoczynających lub otwierających swoje nowe biznesy to również najlepsza forma reklamy.

  Prezentacje 2018 - sprawdź ofertę

  Dzierżoniowskie Prezentacje są cyklicznym wydarzeniem promującym gospodarkę Ziemi Dzierżoniowskiej, wytwarzane u nas produkty i oferowane usługi. To przestrzeń do pokazywania...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
5
7
8

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky-8°C

JutroFair-8°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne