Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Kilkaset złotych oszczędności dla dużych rodzin

15-01-2016
Od tego roku dzierżoniowskie rodziny wielodzietne mogą korzystać z ulg w opłatach za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Aby zostać zwolnionym z opłaty za trzecie i kolejne dziecko wystarczy posiadać Dzierżoniowską Kartę Dużej Rodziny i segregować odpady.

Od tego roku dzierżoniowskie rodziny wielodzietne mogą korzystać z ulg w opłatach za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Aby zostać zwolnionym z opłaty za trzecie i kolejne dziecko, wystarczy posiadać Dzierżoniowską Kartę Dużej Rodziny i segregować odpady.

Propozycję burmistrza Dariusz Kucharskiego o wprowadzeniu takiej ulgi przyjęła uchwałą Rada Miejska Dzierżoniowa.  

- W rodzinach, w których jest trójka dzieci, pozwoli to zaoszczędzić 144 zł. W Dzierżoniowie jest ponad 150 rodzin, w których jest czworo i więcej dzieci. W takich przypadkach będą to oszczędności w wysokości kilkuset złotych rocznie. W przypadku czterech rodzin będzie to oszczędność w wysokości ponad tysiąca zł – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

Kogo dotyczyć będą ulgi:

 • 3 dzieci – 363 rodziny – 144 zł oszczędności rocznie
 • 4 dzieci – 85 rodzin – 288 zł oszczędności rocznie
 • 5 dzieci – 39 rodzin – 432 zł oszczędności rocznie
 • 6 dzieci – 13 rodzin – 576 zł oszczędności rocznie
 • 7 dzieci – 4 rodziny – 720 zł oszczędności rocznie
 • 8 dzieci – 5 rodzin – 864 zł oszczędności rocznie
 • 9 dzieci -3 rodziny – 1008 zł oszczędności rocznie
 • 10 dzieci -1 rodzina – 1152 zł oszczędności rocznie

Dzięki ofercie miasta oraz przedsiębiorców duże rodziny mogą korzystać z niemałej już puli ulg i rabatów. Jeśli ktoś zastanawia się jeszcze czy warto wyrobić taką kartę, odpowiadamy, że warto - właśnie ze względu na znaczące oszczędności w domowych budżetach.  

Szczegóły programu Dzierżoniowska Karta Dużej Rodziny

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy6°C

JutroCloudy6°C