Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Kilkaset złotych oszczędności dla dużych rodzin

15-01-2016
Od tego roku dzierżoniowskie rodziny wielodzietne mogą korzystać z ulg w opłatach za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Aby zostać zwolnionym z opłaty za trzecie i kolejne dziecko wystarczy posiadać Dzierżoniowską Kartę Dużej Rodziny i segregować odpady.

Od tego roku dzierżoniowskie rodziny wielodzietne mogą korzystać z ulg w opłatach za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Aby zostać zwolnionym z opłaty za trzecie i kolejne dziecko, wystarczy posiadać Dzierżoniowską Kartę Dużej Rodziny i segregować odpady.

Propozycję burmistrza Dariusz Kucharskiego o wprowadzeniu takiej ulgi przyjęła uchwałą Rada Miejska Dzierżoniowa.  

- W rodzinach, w których jest trójka dzieci, pozwoli to zaoszczędzić 144 zł. W Dzierżoniowie jest ponad 150 rodzin, w których jest czworo i więcej dzieci. W takich przypadkach będą to oszczędności w wysokości kilkuset złotych rocznie. W przypadku czterech rodzin będzie to oszczędność w wysokości ponad tysiąca zł – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

Kogo dotyczyć będą ulgi:

 • 3 dzieci – 363 rodziny – 144 zł oszczędności rocznie
 • 4 dzieci – 85 rodzin – 288 zł oszczędności rocznie
 • 5 dzieci – 39 rodzin – 432 zł oszczędności rocznie
 • 6 dzieci – 13 rodzin – 576 zł oszczędności rocznie
 • 7 dzieci – 4 rodziny – 720 zł oszczędności rocznie
 • 8 dzieci – 5 rodzin – 864 zł oszczędności rocznie
 • 9 dzieci -3 rodziny – 1008 zł oszczędności rocznie
 • 10 dzieci -1 rodzina – 1152 zł oszczędności rocznie

Dzięki ofercie miasta oraz przedsiębiorców duże rodziny mogą korzystać z niemałej już puli ulg i rabatów. Jeśli ktoś zastanawia się jeszcze czy warto wyrobić taką kartę, odpowiadamy, że warto - właśnie ze względu na znaczące oszczędności w domowych budżetach.  

Szczegóły programu Dzierżoniowska Karta Dużej Rodziny

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
11
13
14
15
16
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy11°C

JutroPartly cloudy20°C