Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Kierunek Sztuka

30-08-2019
Taki tytuł nosi wystawa, na wernisaż której zapraszamy 5 września do dzierżoniowskiego muzeum. Malarstwo, ceramika i szkło ze zbiorów Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II dostępna będzie do 27 października.

Taki tytuł nosi wystawa, na wernisaż której zapraszamy 5 września do dzierżoniowskiego muzeum. Malarstwo, ceramika i szkło ze zbiorów Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II dostępna będzie do 27 października.

Bogate zbiory Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II prezentowane były dotąd w znaczących miastach Polski, m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie, w Malborku czy Książu.

Po raz pierwszy na mapie udostępniania publiczności dzieł malarskich, wyrobów z porcelany i szkła znanych twórców polskich i europejskich znalazł się Dzierżoniów. Prezentowana w kameralnych, nastrojowych salach dawnej mieszczańskiej „czerwonej willi”, dziś - Miejskiego Muzeum, wystawa „kierunek SZTUKA” jest zatem wydarzeniem wielkiej rangi w historii Dzierżoniowa.

Niewątpliwie większość zwiedzających wystawę w Muzeum Miejskim po raz pierwszy podziwiać będzie obrazy znakomitych mistrzów polskich, w tym z przełomu XIX i XX wieku: Włodzimierza Tetmajera, Jacka Malczewskiego, Józef Chełmoński, Jerzego Nowosielskiego i innych. Poza wybitnymi przedstawicielami malarstwa polskiego wystawa obejmuje niezwykłe dzieła tak uznanych  mistrzów, jak: Marten van Valckenborch (niedościgły manierysta, którego prace są w zbiorach wiedeńskiego Kunsthistorisches), Jan Molenaer II, Abraham Storck, Hendrick Verschuring, Christoph Friedrich Reinhold Lisiewski, Christian Georg Schütz Starszy i inni. Unikatem jest też namalowany na blasze flamandzki obraz „Kordegarda małp” z kręgu Davida Teniersa Młodszego.

Zachwyt, nie tylko koneserów sztuki, wzbudzają oryginalne, zadziwiające swym kunsztem wyroby rzemiosła artystycznego, zwłaszcza  z ceramiki i szkła.

Wystawę będzie można oglądać w Muzeum Miejskim Dzierżoniowa od 6 września do 27 października 2019 r. w godzinach pracy muzeum.

Wstęp na wernisaż 5 września o godz. 19.00 jest bezpłatny. Potem cena biletu na wystawę wynosić będzie 10 zł (dotyczy to również niedzieli, gdy wstęp do muzeum jest bezpłatny).

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
4
5
6
7
10
12
13
16
19
21
26
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy17°C

JutroRain showers14°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne