Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Karta Dużej Rodziny

03-06-2014

Masz trójkę lub więcej dzieci? Skorzystaj z Dzierżoniowskiej Karty Dużej Rodziny. Zobacz, komu przysługuje karta, jakie ulgi oferuje dziś i o co zostanie rozszerzona w najbliższej przyszłości.

- Wprowadzenie Dzierżoniowskiej Karty Dużej Rodziny jest jedną z najważniejszych decyzji w ostatnich latach. Karta uzupełnia system pomocy i jest jednym z elementów mających wpływać na poprawę sytuacji demograficznej. W Dzierżoniowie nie ogranicza się to jedynie do dużych rodzin – mówi burmistrz Dzierżoniowa Marek Piorun. Posiadanie karty będzie uprawniało do 50% bonifikaty w opłatach za żłobek i przedszkola publiczne. Obecnie obowiązują już zniżki za opłaty i komercyjne oferty Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury, Ośrodka Sportu i Rekreacji, Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej i Muzeum Miejskiego. To tylko początek korzyści. Wprowadzenie w najbliższych miesiącach ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny umożliwi miastu zaoferowanie zniżek w komunikacji miejskiej, w czynszu i opłatach lokalnych. Program skierowany jest głównie do rodzin z trójką lub większą liczbą dzieci do 18 roku życia lub do 25 roku życia w przypadku, gdy dziecko kontynuuje naukę. Co ważne, oferta miasta dotyczy też rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka i rodzin, w których jest dziecko niepełnosprawne. W tym ostatnim przypadku limit wieku nie obowiązuje. W Dzierżoniowie jest ponad 550 rodzin potencjalnie uprawnionych do korzystania z programu.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajFair9°C

JutroPartly cloudy14°C