Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Kampania kandydatów do Młodzieżowej Rady Miasta trwa

15-01-2016
Wśród postulatów kandydatów na młodych radnych była wieksza liczba koncertów, budowa kolejnej siłowni plenerowej, lodowisko, miejsca spotkań dla młodzieży czy remont kina „Zbyszek”

Wczoraj w ZG 3, a dziś w Gimnazjum nr 1 odbyło się spotkanie, na którym kandydaci do Młodzieżowej Rady Miasta prezentowali swe pomysły na najbliższą kadencję. Wybory już 19 stycznia, a pierwsza sesja już w przyszłym miesiącu.

Młodzi radni będą inicjować i opiniować pomysły na rozwój miasta. Będą również decydować o tym, na co przeznaczone zostanie 100.000 zł w ramach młodzieżowego budżetu obywatelskiego. Będą się uczyć samorządności.

- Wiadomo, że każda grupa wiekowa ma inne potrzeby. Cieszę się, że udało się reaktywować Młodzieżową Radę Miasta, bo dzięki temu poznamy pomysły młodych ludzi na zmiany w Dzierżoniowie. Widzimy, że są one ciekawe i trzymamy kciuki za to, żeby udało się to zrealizować jak najwięcej – mówi zastępca burmistrza Dzierżoniowa Andrzej Bolisęga.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy4°C

JutroCloudy6°C