Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

Kampania kandydatów do Młodzieżowej Rady Miasta trwa

15-01-2016
Wśród postulatów kandydatów na młodych radnych była wieksza liczba koncertów, budowa kolejnej siłowni plenerowej, lodowisko, miejsca spotkań dla młodzieży czy remont kina „Zbyszek”

Wczoraj w ZG 3, a dziś w Gimnazjum nr 1 odbyło się spotkanie, na którym kandydaci do Młodzieżowej Rady Miasta prezentowali swe pomysły na najbliższą kadencję. Wybory już 19 stycznia, a pierwsza sesja już w przyszłym miesiącu.

Młodzi radni będą inicjować i opiniować pomysły na rozwój miasta. Będą również decydować o tym, na co przeznaczone zostanie 100.000 zł w ramach młodzieżowego budżetu obywatelskiego. Będą się uczyć samorządności.

- Wiadomo, że każda grupa wiekowa ma inne potrzeby. Cieszę się, że udało się reaktywować Młodzieżową Radę Miasta, bo dzięki temu poznamy pomysły młodych ludzi na zmiany w Dzierżoniowie. Widzimy, że są one ciekawe i trzymamy kciuki za to, żeby udało się to zrealizować jak najwięcej – mówi zastępca burmistrza Dzierżoniowa Andrzej Bolisęga.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy24°C

JutroPartly cloudy22°C