Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Jubileuszowa walka Parzęczewskiego podczas „Próby Ognia”

06-03-2018
Notowanego przez największe światowe federacje Roberta „Araba” Parzęczewskiego czeka prawdziwa „Próba Ognia” . 24 marca na gali w Dzierżoniowie powalczy z innym bardzo charakternym pięściarzem Andrzejem Sołdrą. - „Arab” nie może tej walki przegrać - mówi jego promotor Mariusz Grabowski (Tymex Boxing Promotion).

Notowanego przez największe światowe federacje Roberta „Araba” Parzęczewskiego czeka prawdziwa „Próba Ognia” . 24 marca na gali w Dzierżoniowie powalczy z innym bardzo charakternym pięściarzem Andrzejem Sołdrą. - „Arab” nie może tej walki przegrać - mówi jego promotor Mariusz Grabowski (Tymex Boxing Promotion).

Występujący od 5 lat na zawodowych ringach Robert Parzęczewski (18-1, 11KO) jest jednym z filarów Tymexu. W swojej 20 walce będzie boksował o tytuł Mistrza Rzeczypospolitej w wadze półciężkiej z Andrzejem Sołdrą (14-5-1, 7KO), dawnym pogromcą Dawida Kosteckiego. „Arab” Parzęczewski był już Młodzieżowym Mistrzem Świata WBO, a teraz ma jasno sprecyzowane plany przez swojego promotora - tytuł krajowy, później europejski, aż wreszcie – co jest wielkim marzeniem ambitnego częstochowianina - walka o pas światowej organizacji.

- Jeśli Robert faktycznie myśli o czymś więcej, to z Andrzejem Sołdrą powinien sobie spokojnie poradzić. Nie ma mowy o przekreślaniu szans Andrzeja, bo boks pisze różne scenariusze, ale liczę na efektowną wygraną Roberta Parzęczewskiego. Araba ma już zaplanowaną walkę 21 kwietnia na Polsat Boxing Night i nie może przegrać z Sołdrą. Przegrana raczej wykluczy go z udziału w tym widowisku zaplanowanym w jego rodzinnej Częstochowie – powiedział Mariusz Grabowski, który współpracuje z Mateuszem Borkiem.

W barwach Tymex Boxing Promotion zadebiutuje Łukasz „Gruby” Maciec. Lublinianin, który ostatnie walki toczył w Stanach Zjednoczonych, wraca po 2-letniej przerwie i zamierza udowodnić, że jest wciąż solidnym zawodnikiem. Pierwszą okazją do realizacji celów, już po podpisaniu długterminowego kontraktu z ekipą Mariusza Grabowskiego, będzie starcie z doświadczonym Sebastianem Skrzypczyńskim.

- Łukasz Maciec nie chciał kończyć kariery w wieku 28 lat. Chciał kontynuować karierę, szybko sie dogadaliśmy i już wkrótce kibice znów obejrzą go w ringu – dodał promotor.

W hali OSiR Dzierżoniów kolejny zawodnik Tymexu Michał „Szczupak” Leśniak (7-1-1, 2KO) ma zaboksować z Mołdawianinem Oktavianem Gratii (4-2-0 ) lub  z byłym Zawodowym Mistrzem Europy Białorusinem Siarhejem Huliakieviczem (43-9, 17KO). z którym pierwotnie miał boksować Michał Zeromiński.Huliakiewicz to bokser, który kiedyś walczył o pas Mistrza Świata WBC (interim) w wadze super piórkowej. Na pewno byłby to duzy sprawdzian dla Michała Leśniaka

Pochodzący z Ugandy Holender Farouk Daku (21-14-1, 9KO), z którym w 2015 roku wygrał Robert Parzęczewski, tym razem sprawdzi formę  Mateusza Rzadkosza (6-0-1, 2KO). Dla Polaka to szansa na 5 zwycięstwo z rzędu.

Po efektownym debiucie w Zgorzelcu, 18-letni Oskar Kapczyński (1-0, 1KO) drugi sprawdzian będzie miał już za 3 tygodnie. Pokazał się z bardzo dobrej strony, więc poprzeczka idzie w górę. Wkrótce znany będzie jego rywal.

Polecane informacje:

 • Estakada i wiadukt nad ulicą Brzegową, Nowowiejską, rzeką i torami to technologicznie najtrudniejszy moment budowy powstającej już obwodnicy Dzierżoniowa. Te prace widoczne są gołym okiem. Wytyczony jest już także niemal cały przebieg pierwszego etapu obwodnicy.

  Droga, która mocno zmieni Dzierżoniów

  Estakada i wiadukt nad ulicą Brzegową, Nowowiejską, rzeką i torami to technologicznie najtrudniejszy moment budowy powstającej już obwodnicy Dzierżoniowa. Te prace widoczne są...

  Czytaj dalej
 • W Dzierżoniowie zainauguruje swoją działalność turystyczną Młyn Hilberta - powstały w latach 40-tych XIX wieku w oparciu o wykorzystanie energii wodnej. Od 28 kwietnia będzie udostępniony dla odwiedzających.

  Młyn Hilberta otwarty dla turystów

  W Dzierżoniowie zainauguruje swoją działalność turystyczną Młyn Hilberta - powstały w latach 40-tych XIX wieku w oparciu o wykorzystanie energii wodnej. Od 28 kwietnia będzie...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy wnioskujący o wydanie Dzierżoniowskiej Karty Dużej Rodziny mogą wybierać jej tradycyjną lub elektroniczną formę. Wprowadzenie takiego rozwiązania na urządzenia mobilne to spore ułatwienie. Skorzystają z niego również osoby posiadające już taką kartę.

  Karta dużej rodziny także w telefonach

  Mieszkańcy wnioskujący o wydanie Dzierżoniowskiej Karty Dużej Rodziny mogą wybierać jej tradycyjną lub elektroniczną formę. Wprowadzenie takiego rozwiązania na urządzenia...

  Czytaj dalej
 • SILHOUETTE DCD zyskał największe uznanie mieszkańców Ziemi Dzierżoniowskiej i na koniec Dzierżoniowskich Prezentacji odebrał Smoka Publiczności 2018. W kategorii Przedsiębiorstwo roku zwyciężył Krioesthetic Kriocardio, Debiut Roku trafił do Sensei Sushi Restaurant.

  Smoki biznesu i smoki publiczności 2018

  SILHOUETTE DCD zyskał największe uznanie mieszkańców Ziemi Dzierżoniowskiej i na koniec Dzierżoniowskich Prezentacji odebrał Smoka Publiczności 2018. W kategorii Przedsiębiorstwo...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
6
7
8
9
10
11
12
13
15
16
18
19
20
21
22
23
24

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajHeavy rain18°C

JutroLight rain14°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne