Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Jubileuszowa walka Parzęczewskiego podczas „Próby Ognia”

06-03-2018
Notowanego przez największe światowe federacje Roberta „Araba” Parzęczewskiego czeka prawdziwa „Próba Ognia” . 24 marca na gali w Dzierżoniowie powalczy z innym bardzo charakternym pięściarzem Andrzejem Sołdrą. - „Arab” nie może tej walki przegrać - mówi jego promotor Mariusz Grabowski (Tymex Boxing Promotion).

Notowanego przez największe światowe federacje Roberta „Araba” Parzęczewskiego czeka prawdziwa „Próba Ognia” . 24 marca na gali w Dzierżoniowie powalczy z innym bardzo charakternym pięściarzem Andrzejem Sołdrą. - „Arab” nie może tej walki przegrać - mówi jego promotor Mariusz Grabowski (Tymex Boxing Promotion).

Występujący od 5 lat na zawodowych ringach Robert Parzęczewski (18-1, 11KO) jest jednym z filarów Tymexu. W swojej 20 walce będzie boksował o tytuł Mistrza Rzeczypospolitej w wadze półciężkiej z Andrzejem Sołdrą (14-5-1, 7KO), dawnym pogromcą Dawida Kosteckiego. „Arab” Parzęczewski był już Młodzieżowym Mistrzem Świata WBO, a teraz ma jasno sprecyzowane plany przez swojego promotora - tytuł krajowy, później europejski, aż wreszcie – co jest wielkim marzeniem ambitnego częstochowianina - walka o pas światowej organizacji.

- Jeśli Robert faktycznie myśli o czymś więcej, to z Andrzejem Sołdrą powinien sobie spokojnie poradzić. Nie ma mowy o przekreślaniu szans Andrzeja, bo boks pisze różne scenariusze, ale liczę na efektowną wygraną Roberta Parzęczewskiego. Araba ma już zaplanowaną walkę 21 kwietnia na Polsat Boxing Night i nie może przegrać z Sołdrą. Przegrana raczej wykluczy go z udziału w tym widowisku zaplanowanym w jego rodzinnej Częstochowie – powiedział Mariusz Grabowski, który współpracuje z Mateuszem Borkiem.

W barwach Tymex Boxing Promotion zadebiutuje Łukasz „Gruby” Maciec. Lublinianin, który ostatnie walki toczył w Stanach Zjednoczonych, wraca po 2-letniej przerwie i zamierza udowodnić, że jest wciąż solidnym zawodnikiem. Pierwszą okazją do realizacji celów, już po podpisaniu długterminowego kontraktu z ekipą Mariusza Grabowskiego, będzie starcie z doświadczonym Sebastianem Skrzypczyńskim.

- Łukasz Maciec nie chciał kończyć kariery w wieku 28 lat. Chciał kontynuować karierę, szybko sie dogadaliśmy i już wkrótce kibice znów obejrzą go w ringu – dodał promotor.

W hali OSiR Dzierżoniów kolejny zawodnik Tymexu Michał „Szczupak” Leśniak (7-1-1, 2KO) ma zaboksować z Mołdawianinem Oktavianem Gratii (4-2-0 ) lub  z byłym Zawodowym Mistrzem Europy Białorusinem Siarhejem Huliakieviczem (43-9, 17KO). z którym pierwotnie miał boksować Michał Zeromiński.Huliakiewicz to bokser, który kiedyś walczył o pas Mistrza Świata WBC (interim) w wadze super piórkowej. Na pewno byłby to duzy sprawdzian dla Michała Leśniaka

Pochodzący z Ugandy Holender Farouk Daku (21-14-1, 9KO), z którym w 2015 roku wygrał Robert Parzęczewski, tym razem sprawdzi formę  Mateusza Rzadkosza (6-0-1, 2KO). Dla Polaka to szansa na 5 zwycięstwo z rzędu.

Po efektownym debiucie w Zgorzelcu, 18-letni Oskar Kapczyński (1-0, 1KO) drugi sprawdzian będzie miał już za 3 tygodnie. Pokazał się z bardzo dobrej strony, więc poprzeczka idzie w górę. Wkrótce znany będzie jego rywal.

Polecane informacje:

 • Mieszkańcy wnioskujący o wydanie Dzierżoniowskiej Karty Dużej Rodziny mogą wybierać jej tradycyjną lub elektroniczną formę. Wprowadzenie takiego rozwiązania na urządzenia mobilne to spore ułatwienie. Skorzystają z niego również osoby posiadające już taką kartę.

  Karta dużej rodziny także w telefonach

  Mieszkańcy wnioskujący o wydanie Dzierżoniowskiej Karty Dużej Rodziny mogą wybierać jej tradycyjną lub elektroniczną formę. Wprowadzenie takiego rozwiązania na urządzenia...

  Czytaj dalej
 • Za nami druga już sesja Rady Miejskiej Dzierżoniowa. Poświęcono ją m.in. na ustalenie składów stałych komisji. Radni określili także wynagrodzenie burmistrza i dokonali zmian w budżecie miasta.

  W jakich komisjach pracują dzierżoniowscy radni?

  Za nami druga już sesja Rady Miejskiej Dzierżoniowa. Poświęcono ją m.in. na ustalenie składów stałych komisji. Radni określili także wynagrodzenie burmistrza i dokonali zmian...

  Czytaj dalej
 • Zgodnie z zapowiedziami burmistrz Dzierżoniowa powołał na zastępcę Dorotę Pieszczuch. Głównymi obszarami, którymi zarządzać będzie nowa wiceburmistrz są sprawy społeczne, edukacja i estetyka miasta. Nominację Dariusz Kucharski wręczył w obecności pracowników urzędu.

  Dorota Pieszczuch zastępcą burmistrza

  Zgodnie z zapowiedziami burmistrz Dzierżoniowa powołał na zastępcę Dorotę Pieszczuch. Głównymi obszarami, którymi zarządzać będzie nowa wiceburmistrz są sprawy społeczne,...

  Czytaj dalej
 • Które inwestycje zostaną zrealizowane w przyszłym roku i w jaki sposób zmienią one Dzierżoniów i naszą miejską przestrzeń? - Łączna kwota, jaką miasto planuje przeznaczyć na inwestycje to 31,5 mln. zł. Wśród tych najważniejszych są oczywiście zadania związane z budową, rozbudową i remontami dróg. To będzie kolejny rok poprawy infrastruktury drogowej i bezpieczeństwa. Równie pracowity, ale już na pewno nie tak uciążliwy jak obecny – zapewnia burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

  Inwestycje Dzierżoniowa w 2019 roku

  Które inwestycje zostaną zrealizowane w przyszłym roku i w jaki sposób zmienią one Dzierżoniów i naszą miejską przestrzeń? - Łączna kwota, jaką miasto planuje przeznaczyć...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
2
3
4

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy0°C

JutroCloudy-2°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne