Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Jubileuszowa walka Parzęczewskiego podczas „Próby Ognia”

06-03-2018
Notowanego przez największe światowe federacje Roberta „Araba” Parzęczewskiego czeka prawdziwa „Próba Ognia” . 24 marca na gali w Dzierżoniowie powalczy z innym bardzo charakternym pięściarzem Andrzejem Sołdrą. - „Arab” nie może tej walki przegrać - mówi jego promotor Mariusz Grabowski (Tymex Boxing Promotion).

Notowanego przez największe światowe federacje Roberta „Araba” Parzęczewskiego czeka prawdziwa „Próba Ognia” . 24 marca na gali w Dzierżoniowie powalczy z innym bardzo charakternym pięściarzem Andrzejem Sołdrą. - „Arab” nie może tej walki przegrać - mówi jego promotor Mariusz Grabowski (Tymex Boxing Promotion).

Występujący od 5 lat na zawodowych ringach Robert Parzęczewski (18-1, 11KO) jest jednym z filarów Tymexu. W swojej 20 walce będzie boksował o tytuł Mistrza Rzeczypospolitej w wadze półciężkiej z Andrzejem Sołdrą (14-5-1, 7KO), dawnym pogromcą Dawida Kosteckiego. „Arab” Parzęczewski był już Młodzieżowym Mistrzem Świata WBO, a teraz ma jasno sprecyzowane plany przez swojego promotora - tytuł krajowy, później europejski, aż wreszcie – co jest wielkim marzeniem ambitnego częstochowianina - walka o pas światowej organizacji.

- Jeśli Robert faktycznie myśli o czymś więcej, to z Andrzejem Sołdrą powinien sobie spokojnie poradzić. Nie ma mowy o przekreślaniu szans Andrzeja, bo boks pisze różne scenariusze, ale liczę na efektowną wygraną Roberta Parzęczewskiego. Araba ma już zaplanowaną walkę 21 kwietnia na Polsat Boxing Night i nie może przegrać z Sołdrą. Przegrana raczej wykluczy go z udziału w tym widowisku zaplanowanym w jego rodzinnej Częstochowie – powiedział Mariusz Grabowski, który współpracuje z Mateuszem Borkiem.

W barwach Tymex Boxing Promotion zadebiutuje Łukasz „Gruby” Maciec. Lublinianin, który ostatnie walki toczył w Stanach Zjednoczonych, wraca po 2-letniej przerwie i zamierza udowodnić, że jest wciąż solidnym zawodnikiem. Pierwszą okazją do realizacji celów, już po podpisaniu długterminowego kontraktu z ekipą Mariusza Grabowskiego, będzie starcie z doświadczonym Sebastianem Skrzypczyńskim.

- Łukasz Maciec nie chciał kończyć kariery w wieku 28 lat. Chciał kontynuować karierę, szybko sie dogadaliśmy i już wkrótce kibice znów obejrzą go w ringu – dodał promotor.

W hali OSiR Dzierżoniów kolejny zawodnik Tymexu Michał „Szczupak” Leśniak (7-1-1, 2KO) ma zaboksować z Mołdawianinem Oktavianem Gratii (4-2-0 ) lub  z byłym Zawodowym Mistrzem Europy Białorusinem Siarhejem Huliakieviczem (43-9, 17KO). z którym pierwotnie miał boksować Michał Zeromiński.Huliakiewicz to bokser, który kiedyś walczył o pas Mistrza Świata WBC (interim) w wadze super piórkowej. Na pewno byłby to duzy sprawdzian dla Michała Leśniaka

Pochodzący z Ugandy Holender Farouk Daku (21-14-1, 9KO), z którym w 2015 roku wygrał Robert Parzęczewski, tym razem sprawdzi formę  Mateusza Rzadkosza (6-0-1, 2KO). Dla Polaka to szansa na 5 zwycięstwo z rzędu.

Po efektownym debiucie w Zgorzelcu, 18-letni Oskar Kapczyński (1-0, 1KO) drugi sprawdzian będzie miał już za 3 tygodnie. Pokazał się z bardzo dobrej strony, więc poprzeczka idzie w górę. Wkrótce znany będzie jego rywal.

Polecane informacje:

 • Zapraszamy na III Dolnośląskie Forum Business & Motivation Dzierżoniów

  III Dolnośląskie Forum Business & Motivation Dzierżoniów

  Dorota Wellman, Jakub B. Bączek, Paweł Tkaczyk, MESAJAH, targi, strefa networkingu– brzmi dobrze? Bądź z nami 28 kwietnia na jedynym takim evencie w regionie. Już teraz zajmij...

  Czytaj dalej
 • - Narcyzem nie jestem. Samouwielbienie jest pierwszym krokiem do tego, aby zrezygnować i znaleźć sobie inne zajęcie – mówi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa, w rozmowie z Rafałem Pawłowskim.

  Burmistrz Dzierżoniowa czy lider Ziemi Dzierżoniowskiej?

  - Narcyzem nie jestem. Samouwielbienie jest pierwszym krokiem do tego, aby zrezygnować i znaleźć sobie inne zajęcie – mówi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa, w rozmowie...

  Czytaj dalej
 • Lada moment Walentynki. W święto miłości i zakochanych rozdajemy upominki tym, którzy zechcą się z nami podzielić uczuciami do naszego miasta. Przyjdź do Biura Promocji, pokaż, jak kochasz Dzierżoniów i odbierz naklejkę

  Kochasz Dzierżoniów? Okaż to!

  Lada moment Walentynki. W święto miłości i zakochanych rozdajemy upominki tym, którzy zechcą się z nami podzielić uczuciami do naszego miasta. Przyjdź do Biura Promocji, pokaż,...

  Czytaj dalej
 • Dzierżoniowskie Prezentacje są cyklicznym wydarzeniem promującym gospodarkę Ziemi Dzierżoniowskiej, wytwarzane u nas produkty i oferowane usługi. To przestrzeń do pokazywania tysiącom odwiedzających swojej oferty i możliwość nawiązywania kontaktów biznesowych, a dla przedsiębiorców rozpoczynających lub otwierających swoje nowe biznesy to również najlepsza forma reklamy.

  Prezentacje 2018 - sprawdź ofertę

  Dzierżoniowskie Prezentacje są cyklicznym wydarzeniem promującym gospodarkę Ziemi Dzierżoniowskiej, wytwarzane u nas produkty i oferowane usługi. To przestrzeń do pokazywania...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
4
5
6
7
8
9
11
12
13
14
15
16
17
18
20
21
22
23
26
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy-9°C

JutroPartly cloudy-3°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne