Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Jak rosną zasadzone rok temu lilaki? Prośba Towarzystwa Miłośników Dzierżoniowa

28-04-2020
Słoneczne wiosenne dni sprzyjają kwitnieniu wielu roślin, w tym również lilaków, których od ubiegłego roku sporo przybyło w naszym mieście. Obecna sytuacja spowodowana pandemią być może na chwilę tylko zahamowała kontynuację naszej akcji „Zaadoptuj lilaka”. Fot: Pixabay

Słoneczne wiosenne dni sprzyjają kwitnieniu wielu roślin, w tym również lilaków, których od ubiegłego roku sporo przybyło w naszym mieście. Obecna  sytuacja spowodowana pandemią być może na chwilę tylko zahamowała kontynuację naszej akcji „Zaadoptuj lilaka”.  

Jesteśmy bardzo ciekawi, jak rosną Państwa „podopieczni” - lilaki z ubiegłorocznej pierwszej akcji, jak przetrwały zimę,  jak zdobią otoczenie? Będziemy wdzięczni za przesyłanie ich aktualnych zdjęć.  
 Prosimy także o zdjęcia lilaków  rosnących w innych miejscach Dzierżoniowa.  W niedalekiej przyszłości zamieścimy je na stronie internetowej Towarzystwa Miłośników Dzierżoniowa. 

Nie porzucamy marzeń o tym, by nasze miasto stało się „Ogrodem Lilaków”. Zdjęcia prosimy wysyłać na adres: lilaki.tmd@gmail.com.  

Wanda Ostrowska
Prezes Towarzystwa Miłośników Dzierżoniowa

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajFair10°C

10°C

JutroPartly cloudy14°C