Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Jak będzie wyglądało zakończenie roku szkolnego?

22-06-2020

Uczniowie – bez obecności rodziców - odbiorą 26 czerwca świadectwa od wychowawców, z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa. Tylko klasy ósme będą miały krótkie apele na sali gimnastycznej. Tak będzie wyglądało zakończenie roku szkolnego 2019/2020 w dzierżoniowskich podstawówkach, dla których organem prowadzącym jest miasto.

Nietypowy, trudny rok szkolny ze zdalną nauką w domach zakończy 26 czerwca 2288 uczniów (2094 uczniów szkół publicznych i 194 niepublicznych, w tym 243 ósmoklasistów). Ze względu na pandemię szkoły nie zorganizują tego dnia tradycyjnego, uroczystego wręczania świadectw i nagród.

Uczniowie odbiorą świadectwa od wychowawców. Podobnie będzie w przypadku stypendiów naukowych. Jeżeli będzie taka potrzeba, klasy będą dzielone na grupy. Informacje na temat godzin, gabinetów będą przekazane rodzicom i uczniom przez e-dziennik.

W dniu zakończenia roku szkolnego do szkoły wejdą tylko uczniowie (bez rodziców). W klasach trzecich i ósmych dopuszcza się wejście do klasy przedstawiciela klasowej rady rodziców.

25 czerwca w Sali Rycerskiej Smoki Edukacji - nagrody za wyniki w nauce i osiągnięcia naukowe odbiorą zaś najlepsi uczniowie z klas ósmych. Podobnie będzie ze stypendiami w dziedzinie twórczości artystycznej uczniów klas IV-VIII.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
11
13
14
15
16
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy18°C

JutroPartly cloudy20°C