Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Jak będzie funkcjonował Dzierżoniów przez najbliższe dni

11-03-2020
Burmistrz Dzierżoniowa podjął decyzję o niezbędnych zmianach w funkcjonowaniu miejskich instytucji, w związku z zagrożeniem koronawirusem. Prosimy o udostępnianie tej informacji i stosowanie się do wskazanych zaleceń.

Burmistrz Dzierżoniowa podjął decyzję o niezbędnych zmianach w funkcjonowaniu miejskich instytucji, w związku z zagrożeniem koronawirusem. Prosimy o udostępnianie tej informacji i stosowanie się do wskazanych zaleceń.

Żłobek miejski, przedszkola i szkoły podstawowe

- placówki będą zamknięte od 12 marca (rodzice dzieci do ósmego roku życia mogą skorzystać z płatnego zasiłku opiekuńczego przez 14 dni, wystarczy ten fakt zgłosić u pracodawcy).

- rodzice uczniów, którzy nie mają możliwości zapewnienia dziecku opieki, mogą je jeszcze w czwartek i w piątek przyprowadzić do szkoły. Dziecko przyprowadzone do szkoły trafi do swojej klasy i będzie pod opieką jednego nauczyciela. Dzieci nie będą gromadzone w dużych grupach. Od poniedziałku placówki będą całkowicie zamknięte.

Wnioski dotyczące trwającej rekrutacji do placówek oświatowych będą przyjmowane na bieżąco, jeżeli jednak sytuacja będzie się przedłużać, to trwająca rekrutacja zostanie przedłużona.

Instytucje senioralne i opiekuńcze

- Centrum Seniora, Środowiskowy Dom Samopomocy będzie nieczynne od 12 marca, do odwołania

- Ośrodek Pomocy Społecznej – usługi opiekuńcze realizowane są na bieżąco, administracja będzie pracować normalnie, jednak rekomenduje się odwiedzanie placówki jedynie w przypadku takiej konieczności. Wstrzymane zostaje przeprowadzanie wywiadów środowiskowych w miejscu zamieszkania.


Instytucje kultury i sportu

-DOK, OSiR, basen kryty, muzeum i biblioteki od 12 marca będą całkowicie zamknięte dla klientów (odwołane są wszystkie imprezy i zajęcia cykliczne)

Urząd Miasta w Dzierżoniowie

- burmistrz i członkowie sztabu zarządzania kryzysowego pracują w systemie ciągłym, w ramach obowiązków wykonywanych przez Miejski Sztab Zarządzania Kryzysowego. Biuro Obsługi Klienta, Urząd Stanu Cywilnego, Biuro Meldunkowe i kasa urzędu będą obsługiwać klientów, miejsca obsługi będą systematycznie dezynfekowane. Pozostałe wydziały będą również pracować, ale obsługa klienta będzie się odbywała wyłącznie w Biurze Obsługi Klienta. Na podobnych zasadach będzie pracował Dzierżoniowski Zarząd Budynków Mieszkalnych.

To rozwiązania wprowadzone na najbliższe dwa tygodnie. O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky9°C

JutroCloudy7°C