Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

IX Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

30-04-2018
Uczniowie klas trzecich szkół podstawowych rywalizowali 25 kwietnia w powiatowym konkursie ‘I Know English’. W zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 9 finale wzięli udział uczniowie, którzy najlepiej wypadli w etapach szkolnych.

Uczniowie klas trzecich szkół podstawowych rywalizowali 25 kwietnia w powiatowym konkursie ‘I Know English’. W zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 9 finale  wzięli udział uczniowie, którzy najlepiej wypadli w etapach szkolnych.

Spośród 88 uczestników eliminacji szkolnych przeprowadzonych w dziewięciu szkołach powiatu dzierżoniowskiego (SP4 Bielawa, SP7 Bielawa, SP 10 Bielawa, Szkoła Społeczna w Bielawie, SP3 Dzierżoniów, SP5 Dzierżoniów, SP1 Dzierżoniów i SP9 Dzierżoniów, SP Piława Dolna) do finału zakwalifikowani zostali najlepsi - wszyscy zwycięzcy w poszczególnych szkołach oraz uczniowie, którzy uzyskali 42 punktów lub więcej (na 52 możliwych), w sumie 21 uczniów.

Po części pisemnej sprawdzającej znajomość  języka angielskiego w zakresie: słuchania, gramatyki, czytania  oraz wiedzy o Wielkiej Brytanii, uczestnicy przystąpili do części ustnej, sprawdzającej umiejętność  mówienia w języku angielskim.

Każdy uczestnik  zaprezentował krótką wypowiedź o sobie, po czym odpowiadał na pytania w języku angielskim. Komisja w składzie i p. Estera Nowatkowska i p. Anna Szczepaniak były mile zaskoczone umiejętnościami językowymi uczestników konkursu, które z roku na rok są coraz lepsze.

Po podsumowaniu dwóch części wyłoniono laureatów IX Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego klas trzecich ‘I Know English’:

I miejsce i tytuł Mistrza Języka Angielskiego 2018 – Kacper Gruna , Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mikołaja Kopernika  w Dzierżoniowie

II miejsce – Julia Pala, Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielawie

III miejsce – Maja Chomka, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Bohaterów Westerplatte w Dzierżoniowie

Wyróżnienia:

 • Julia Cuper, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Bohaterów Westerplatte w Dzierżoniowie
 • Patrycja Podczaszy,  Szkoła Podstawowa nr 1 w Dzierżoniowie
 • Filip Stolarczyk ,  Szkoła Podstawowa nr 1 w Dzierżoniowie

Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu gratulujemy wspaniałej wiedzy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Konkurs przeprowadzono pod honorowym patronatem Burmistrza Dzierżoniowa, przy dofinansowaniu Dzierżoniowa  z Programu Rozwoju Społecznego Dzierżoniowa na lata 2015-2020 oraz wydawnictwa Oxford University Press.
                                                                 
Organizatorzy konkursu: Małgorzata Krzemińska i Anna Szczepaniak


Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
4
5
6
7
10
12
13
16
19
21
26
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy17°C

JutroRain showers14°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne