Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

IX Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

30-04-2018
Uczniowie klas trzecich szkół podstawowych rywalizowali 25 kwietnia w powiatowym konkursie ‘I Know English’. W zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 9 finale wzięli udział uczniowie, którzy najlepiej wypadli w etapach szkolnych.

Uczniowie klas trzecich szkół podstawowych rywalizowali 25 kwietnia w powiatowym konkursie ‘I Know English’. W zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 9 finale  wzięli udział uczniowie, którzy najlepiej wypadli w etapach szkolnych.

Spośród 88 uczestników eliminacji szkolnych przeprowadzonych w dziewięciu szkołach powiatu dzierżoniowskiego (SP4 Bielawa, SP7 Bielawa, SP 10 Bielawa, Szkoła Społeczna w Bielawie, SP3 Dzierżoniów, SP5 Dzierżoniów, SP1 Dzierżoniów i SP9 Dzierżoniów, SP Piława Dolna) do finału zakwalifikowani zostali najlepsi - wszyscy zwycięzcy w poszczególnych szkołach oraz uczniowie, którzy uzyskali 42 punktów lub więcej (na 52 możliwych), w sumie 21 uczniów.

Po części pisemnej sprawdzającej znajomość  języka angielskiego w zakresie: słuchania, gramatyki, czytania  oraz wiedzy o Wielkiej Brytanii, uczestnicy przystąpili do części ustnej, sprawdzającej umiejętność  mówienia w języku angielskim.

Każdy uczestnik  zaprezentował krótką wypowiedź o sobie, po czym odpowiadał na pytania w języku angielskim. Komisja w składzie i p. Estera Nowatkowska i p. Anna Szczepaniak były mile zaskoczone umiejętnościami językowymi uczestników konkursu, które z roku na rok są coraz lepsze.

Po podsumowaniu dwóch części wyłoniono laureatów IX Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego klas trzecich ‘I Know English’:

I miejsce i tytuł Mistrza Języka Angielskiego 2018 – Kacper Gruna , Szkoła Podstawowa nr 9 im. Mikołaja Kopernika  w Dzierżoniowie

II miejsce – Julia Pala, Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielawie

III miejsce – Maja Chomka, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Bohaterów Westerplatte w Dzierżoniowie

Wyróżnienia:

 • Julia Cuper, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Bohaterów Westerplatte w Dzierżoniowie
 • Patrycja Podczaszy,  Szkoła Podstawowa nr 1 w Dzierżoniowie
 • Filip Stolarczyk ,  Szkoła Podstawowa nr 1 w Dzierżoniowie

Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu gratulujemy wspaniałej wiedzy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Konkurs przeprowadzono pod honorowym patronatem Burmistrza Dzierżoniowa, przy dofinansowaniu Dzierżoniowa  z Programu Rozwoju Społecznego Dzierżoniowa na lata 2015-2020 oraz wydawnictwa Oxford University Press.
                                                                 
Organizatorzy konkursu: Małgorzata Krzemińska i Anna Szczepaniak


Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajRain showers11°C

JutroRain showers12°C