Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Internet potwierdzi wiarygodność

30-07-2014

Zaczepiają nas na ulicach, pukają do domów. Chcemy pomóc, ale nie wiemy czy pieniądze trafią do osoby potrzebującej wsparcia. Do niedawna nie było możliwości szybkiego i skutecznego sprawdzenia wiarygodności osoby zbierającej pieniądze. Teraz to się zmieniło. Łatwiej jest także załatwić formalności związane z organizacją zbiórki publicznej.

W lipcu weszła w życie nowa ustawa dotycząca zbiórek publicznych. Pozwolenia na  ich przeprowadzanie zastąpiono zgłoszeniami. Każde zgłoszenie będzie zamieszczane na stronie internetowej Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, pod adresem zbiórki.gov.pl.

Zbiórkę gotówki lub darów rzeczowych można zgłosić przez internet lub wysyłając formularz poczta do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. W ciągu maksymalnie trzech lub siedmiu dni (odpowiednio dla zgłoszeń elektronicznych i papierowych) zgłoszenie pojawi się na portalu. Od tego momentu można zacząć zbiórkę.

Kto może zgłaszać zbiórkę, na jakie cele można zbierać dary lub gotówkę. Odpowiedzi na te pytania oraz dodatkowe informacje znajdziesz tutaj.

 

 

 

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
4
5
6
7
10
12
13
16
19
21
26
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy14°C

JutroFair18°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne