Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Hołd dla śp. mjr Krzysztofa Woźniaka

25-01-2016
W sobotę, w trzecią rocznicę śmierci mjr Krzysztofa Woźniaka, pod obeliskiem znajdującym się przy w alei Jego imienia odbyło się spotkanie oddającej hołd żołnierzowi GROMU. Mieszkaniec Dzierzoniowa poległ w walce z terroryzmem w styczniu 2013 roku w Afganistanie. Zginął za Polskę. W obronie naszego bezpieczeństwa.

W sobotę, w trzecią rocznicę śmierci mjr Krzysztofa Woźniaka, pod obeliskiem znajdującym się przy alei jego imienia odbyło się spotkanie oddające hołd żołnierzowi GROMU. Mieszkaniec Dzierżoniowa poległ w walce z terroryzmem w styczniu 2013 roku w Afganistanie. Zginął za Polskę. W obronie naszego bezpieczeństwa.

Dzierżoniowianin, który zginął w 2013 r. w czasie potyczki z rebeliantami w Afganistanie, był pierwszym poległym w misji bojowej żołnierzem GROM-u. 28 czerwca odsłonięto obelisk poświęcony Jego pamięci. Znajduje się on przy parku między ul. Piastowską i os. Różanym. 

Major Krzysztof Woźniak mieszkał na os. Błękitnym. Choć ukończył Technikum Radiotechniczne, zawsze bardziej go pociągało wojsko. Ukończył Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu i trafił do I Brygady Pancernej w Wesołej. Na pierwszą misję wyjechał do Kosowa. W 2005 rozpoczął służbę w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie, a po dwóch latach został żołnierzem GROM-u.

Służba w tej elitarnej jednostce to niewątpliwie zaszczyt, ale też ciągłe obcowanie z największym niebezpieczeństwem. Kapitan Krzysztof Woźniak trafił do Afganistanu, gdzie zginął 23 stycznia 2013 r. prowadząc grupę szturmową do akcji przeciw fanatycznym przeciwnikom, w czasie próby zatrzymania groźnego terrorysty Abdula Rahmana.

"Był doskonałym dowódcą i z niejednej bojowej opresji wyprowadził nas cało" – tak wspominają poległego oficera, awansowanego pośmiertnie na stopień majora, jego żołnierze. Był pierwszym poległym w misji bojowej żołnierzem GROM-u. Miał 36 lat.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
11
13
14
15
16
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajFair17°C

JutroPartly cloudy18°C