Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Hołd dla śp. mjr Krzysztofa Woźniaka

25-01-2016
W sobotę, w trzecią rocznicę śmierci mjr Krzysztofa Woźniaka, pod obeliskiem znajdującym się przy w alei Jego imienia odbyło się spotkanie oddającej hołd żołnierzowi GROMU. Mieszkaniec Dzierzoniowa poległ w walce z terroryzmem w styczniu 2013 roku w Afganistanie. Zginął za Polskę. W obronie naszego bezpieczeństwa.

W sobotę, w trzecią rocznicę śmierci mjr Krzysztofa Woźniaka, pod obeliskiem znajdującym się przy alei jego imienia odbyło się spotkanie oddające hołd żołnierzowi GROMU. Mieszkaniec Dzierżoniowa poległ w walce z terroryzmem w styczniu 2013 roku w Afganistanie. Zginął za Polskę. W obronie naszego bezpieczeństwa.

Dzierżoniowianin, który zginął w 2013 r. w czasie potyczki z rebeliantami w Afganistanie, był pierwszym poległym w misji bojowej żołnierzem GROM-u. 28 czerwca odsłonięto obelisk poświęcony Jego pamięci. Znajduje się on przy parku między ul. Piastowską i os. Różanym. 

Major Krzysztof Woźniak mieszkał na os. Błękitnym. Choć ukończył Technikum Radiotechniczne, zawsze bardziej go pociągało wojsko. Ukończył Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu i trafił do I Brygady Pancernej w Wesołej. Na pierwszą misję wyjechał do Kosowa. W 2005 rozpoczął służbę w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie, a po dwóch latach został żołnierzem GROM-u.

Służba w tej elitarnej jednostce to niewątpliwie zaszczyt, ale też ciągłe obcowanie z największym niebezpieczeństwem. Kapitan Krzysztof Woźniak trafił do Afganistanu, gdzie zginął 23 stycznia 2013 r. prowadząc grupę szturmową do akcji przeciw fanatycznym przeciwnikom, w czasie próby zatrzymania groźnego terrorysty Abdula Rahmana.

"Był doskonałym dowódcą i z niejednej bojowej opresji wyprowadził nas cało" – tak wspominają poległego oficera, awansowanego pośmiertnie na stopień majora, jego żołnierze. Był pierwszym poległym w misji bojowej żołnierzem GROM-u. Miał 36 lat.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky0°C

JutroPartly cloudy3°C