Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Głos dzierżoniowskich przedsiębiorców

22-07-2015

Kwestie związane z edukacją młodych kadr dla przedsiębiorców, klastrów edukacyjnych, rozwiązań mieszkaniowych dla seniorów, inwestycjach drogowych i mechanizmach preferujących lokalnych wykonawców poruszał na spotkaniu 21 lipca Zarząd Społecznej Rady Przedsiębiorców. Burmistrz zapoznał jego członków również z koncepcją zagospodarowania dworca na Regionalne Centrum Przesiadkowe.

Było to pierwsze spotkanie Społecznej Rady Przedsiębiorców od czasu wyboru nowego Zarządu. - Ale nie jest to pierwsze moje spotkanie z przedsiębiorcami w ogóle – zaznaczył Dariusz Kucharski, który już na początku swojej kadencji odbył cykl spotkań ze środowiskiem biznesowym, stawiając gospodarkę na czele czynników wpływających na rozwój miasta.

Zarząd pod kierownictwem prezesa Marka Dymkowskiego (TFE) i wiceprezesa Elżbiety Nowakowskiej-Akkermans (Bank Spółdzielczy) był zainteresowany nowymi inwestorami, planami budowy galerii, edukacją zawodową w mieście i "łącznikiem" między urzędem, poszukującymi pracy i przedsiębiorcami – takie stanowisko powstanie w dzierżoniowskim Urzędzie Miasta już od 1 sierpnia.

Polecane informacje:

 • Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych. Jeszcze w tym tygodniu na naszej stronie pojawi się informacja o tym, jakie zadania inwestycyjne miasto zaplanowało na ten rok.

  Zmieniło się - inwestycje Dzierżoniowa w 2019 roku

  Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych....

  Czytaj dalej
 • 115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”. Forma konkursu jest jedyną, w której zgodnie z przepisami miasto może wspierać prace realizowane przez wspólnoty mieszkaniowe.

  Estetyka - tak wspólnoty wpływają na wizerunek miasta

  115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”....

  Czytaj dalej
 • Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia jest mieszkańcem Dzierżoniowa, pasjonuje się sportem, zwierzętami i turystyką.

  Nowy komendant Straży Miejskiej Dzierżoniowa

  Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia...

  Czytaj dalej
 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy0°C

JutroClear sky4°C