Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Fundusz Poręczeń Kredytowych w nowej siedzibie

25-01-2016
Dzierżoniów: 31 nowych firm i 170 nowych miejsc pracy – to efekty działalności funduszu poręczającego zarówno kredyty inwestycyjne jak i obrotowe na rozwój działalności gospodarczej. Do kogo FPK kieruje swoją ofertę?

31 nowych firm i 170 nowych miejsc pracy – to efekty działalności funduszu poręczającego zarówno kredyty inwestycyjne, jak i obrotowe na rozwój działalności gospodarczej. Do kogo FPK kieruje swoją ofertę?
 

Fundusz Poręczeń Kredytowych Powiatu Dzierżoniowskiego wspiera mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz osoby rozpoczynające działalność gospodarczą na terenie powiatu dzierżoniowskiego.

- Przedsiębiorcom i rozpoczynającym działalność gospodarczą polecamy usługi polegające na zabezpieczeniu kredytów i pożyczek gospodarczych, udzielanych przez instytucje finansowe na rzecz lokalnych firm. To jeden z efektywnych sposobów na utrzymywanie istniejących oraz tworzenie nowych, trwałych miejsc pracy, stymulowanie wzrostu inwestycji, wzmocnienie potencjału rozwojowego gospodarki ziemi dzierżoniowskiej  – mówi prezes FPKPD Dorota Sało.

Poręczenia przeznaczone są dla mikro, małych lub średnich przedsiębiorstw, które:

 • posiadają siedzibę oraz prowadzą działalność  gospodarczą  na terenie powiatu dzierżoniowskiego, bądź deklarują realizację inwestycji tworzącej nowe miejsca pracy na terenie powiatu dzierżoniowskiego
 • 100% udziałów w kapitale założycielskim podmiotu (lub równoznacznych praw) jest własnością krajowych osób fizycznych
 • osób bezrobotnych (absolwentów), którzy starają się o pożyczkę na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej

 

Udziałowcami Funduszu jest pięć gmin powiatu dzierżoniowskiego (gmina miejska Dzierżoniów, gmina Dzierżoniów, gminy Bielawa, Piława Górna i Łagiewniki oraz Fundusz Regionu Wałbrzyskiego).

Od stycznia osoby zainteresowane wparciem zapraszamy pod nowy adres - Rynek 36/19. Telefon 074 645 04 31, fpkpd@wp.pl.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajRain17°C

JutroLight rain19°C