Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Fundusz Poręczeń Kredytowych w nowej siedzibie

25-01-2016
Dzierżoniów: 31 nowych firm i 170 nowych miejsc pracy – to efekty działalności funduszu poręczającego zarówno kredyty inwestycyjne jak i obrotowe na rozwój działalności gospodarczej. Do kogo FPK kieruje swoją ofertę?

31 nowych firm i 170 nowych miejsc pracy – to efekty działalności funduszu poręczającego zarówno kredyty inwestycyjne, jak i obrotowe na rozwój działalności gospodarczej. Do kogo FPK kieruje swoją ofertę?
 

Fundusz Poręczeń Kredytowych Powiatu Dzierżoniowskiego wspiera mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz osoby rozpoczynające działalność gospodarczą na terenie powiatu dzierżoniowskiego.

- Przedsiębiorcom i rozpoczynającym działalność gospodarczą polecamy usługi polegające na zabezpieczeniu kredytów i pożyczek gospodarczych, udzielanych przez instytucje finansowe na rzecz lokalnych firm. To jeden z efektywnych sposobów na utrzymywanie istniejących oraz tworzenie nowych, trwałych miejsc pracy, stymulowanie wzrostu inwestycji, wzmocnienie potencjału rozwojowego gospodarki ziemi dzierżoniowskiej  – mówi prezes FPKPD Dorota Sało.

Poręczenia przeznaczone są dla mikro, małych lub średnich przedsiębiorstw, które:

 • posiadają siedzibę oraz prowadzą działalność  gospodarczą  na terenie powiatu dzierżoniowskiego, bądź deklarują realizację inwestycji tworzącej nowe miejsca pracy na terenie powiatu dzierżoniowskiego
 • 100% udziałów w kapitale założycielskim podmiotu (lub równoznacznych praw) jest własnością krajowych osób fizycznych
 • osób bezrobotnych (absolwentów), którzy starają się o pożyczkę na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej

 

Udziałowcami Funduszu jest pięć gmin powiatu dzierżoniowskiego (gmina miejska Dzierżoniów, gmina Dzierżoniów, gminy Bielawa, Piława Górna i Łagiewniki oraz Fundusz Regionu Wałbrzyskiego).

Od stycznia osoby zainteresowane wparciem zapraszamy pod nowy adres - Rynek 36/19. Telefon 074 645 04 31, fpkpd@wp.pl.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy6°C

JutroFair4°C