Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Friz na życzenie uczniów - budżet obywatelski

09-09-2019
Kolejny youtuber spotka się z dzierżoniowskimi uczniami w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury. Karol Wiśniewski, czyli Friz, odwiedzi nasze miasto w ramach realizacji zwycięskiego projektu młodzieżowego budżetu obywatelskiego. Będzie okazja do zdobycia autografu i zrobienia sobie selfie.

Kolejny youtuber spotka się z dzierżoniowskimi uczniami w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury. Karol Wiśniewski, czyli Friz, odwiedzi nasze miasto w ramach realizacji zwycięskiego projektu młodzieżowego budżetu obywatelskiego. Będzie okazja do zdobycia autografu i zrobienia sobie selfie.

Przypomnijmy, że także młodzi mieszkańcy mogą głosować w budżecie obywatelskim. Mają na to osobną pulę pieniędzy – 100 tys. zł. W jej ramach wybierają projekty, które chcieliby zrealizować. W ubiegłym roku projekt spotkania z Frizem zdobył 262 głosy (na 1225 oddanych) i stał się jednym z czterech zwycięskich zadań.

Friz to wiodąca postać na polskim YouTubie, która nagrywa obecnie filmy o Pokemon Go (wcześniej na swoim kanale zamieszczał różnego typu challenge, vlogi czy relacje z takich imprez ). Mimo tego, że największa popularność tej gry już przeminęła, to jego filmy nadal cieszą się bardzo dużą popularnością. Poza YouTubem Friz aktywny jest także na swoim Facebooku, a także Instagramie, jako frizoluszek, oraz Snapchacie (xfrizoluszek).

Pokemonowy trener odwiedzi Dzierżoniów 14 września (sobota) o godz. 13.00. Wstęp na spotkanie w sali koncertowej jest wolny, ale obowiązują darmowe zaproszenia (liczba miejsc jest ograniczona). Można je odebrać w DOK-u (ul. Świdnicka 23) od 10 września.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy1°C

JutroLight sleet2°C