Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Fotografie bliskie sercu w Oknie Artystycznym

15-03-2017
Patrząc na jej zdjęcia aż trudno uwierzyć, że fotografuje zaledwie od ubiegłego roku. Dzierżoniowianka Katarzyna Bobowska zatrzymuje w obiektywie ulotne piękno otaczającej nas przyrody. Wystawa w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza to jej debiut. Po obejrzeniu wykonanych przez nią prac przyznacie z pewnością, że udany.

Patrząc na jej zdjęcia aż trudno uwierzyć, że fotografuje zaledwie od ubiegłego roku. Dzierżoniowianka Katarzyna Bobowska zatrzymuje w obiektywie ulotne piękno otaczającej nas przyrody. Wystawa w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza to jej debiut. Po obejrzeniu wykonanych przez nią prac przyznacie z pewnością, że udany.

Zawsze zapracowana i zajęta nie miała wcześniej czasu i okazji, by poświecić się fotografii. - Postanowiłam jednak zrobić coś dla siebie i w końcu zrealizować swoją pasję, która była w mojej głowie od dziecka – mówi. - Chodzi o to, by podzielić się ze światem tym, co jest piękne, ulotne, a dzięki fotografii można to piękno zatrzymać.

Dlaczego akurat zdjęcia przyrody? - To jest najbliższe mojemu sercu, dobrze się z tym czuję, jestem sobą – wyznaje. Jest wegetarianką, ma kilka kotów, dwa psy, dwie zeberki i białego szczura. Kocha swe zwierzaki, ale to nie one zazwyczaj są jej modelami. - Najczęściej to, co uda mi się uchwycić w kadrze, to totalne przypadki - zwierzęta czy kwiaty, na które trafiam "przy okazji". Zawsze coś mi samo wpada w oko, nie szukam niczego na siłę – wyjaśnia fotografka. Zazwyczaj poddaje się impulsom, chwyta za aparat, gdy dostrzeże dobre światło lub jakiś wyjątkowo wdzięczny obiekt. A tych, jak przekonuje, wokół nie brakuje. - Na świecie jest tak wiele pięknych rzeczy. A my nie mamy czasu, by się im bliżej przyjrzeć, zastanowić nad głębią piękna, które jest wokół nas – mówi. - Warto je zatrzymać, choćby w kadrze.

37-letnia mieszkanka Dzierżoniowa jest samoukiem w kwestiach związanych z fotografią. Nie wyklucza jednak, że właśnie z fotografią przyrody zwiąże swe plany na przyszłość. Chciałaby się w tym kierunku rozwijać.

To kolejna z odsłon prezentujących niezwykłe talenty dzierżoniowian. W Oknie Artystycznym, które powstało po to, by promować naszych zdolnych mieszkańców, możecie oglądać nie tylko fotografie, ale i obrazy, szkice, hafty, rzeźby i wszelkiego rodzaju rękodzieło. Wystawiane tu prace są doskonałym dowodem na to, że wśród nas są ludzie, którzy swe emocje, postrzeganie i projekty potrafią przetworzyć we wspaniałe dzieła i cieszyć się obcowaniem z szeroko rozumianą sztuką.

Polecane informacje:

 • Estakada i wiadukt nad ulicą Brzegową, Nowowiejską, rzeką i torami to technologicznie najtrudniejszy moment budowy powstającej już obwodnicy Dzierżoniowa. Te prace widoczne są gołym okiem. Wytyczony jest już także niemal cały przebieg pierwszego etapu obwodnicy.

  Droga, która mocno zmieni Dzierżoniów

  Estakada i wiadukt nad ulicą Brzegową, Nowowiejską, rzeką i torami to technologicznie najtrudniejszy moment budowy powstającej już obwodnicy Dzierżoniowa. Te prace widoczne są...

  Czytaj dalej
 • W Dzierżoniowie zainauguruje swoją działalność turystyczną Młyn Hilberta - powstały w latach 40-tych XIX wieku w oparciu o wykorzystanie energii wodnej. Od 28 kwietnia będzie udostępniony dla odwiedzających.

  Młyn Hilberta otwarty dla turystów

  W Dzierżoniowie zainauguruje swoją działalność turystyczną Młyn Hilberta - powstały w latach 40-tych XIX wieku w oparciu o wykorzystanie energii wodnej. Od 28 kwietnia będzie...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy wnioskujący o wydanie Dzierżoniowskiej Karty Dużej Rodziny mogą wybierać jej tradycyjną lub elektroniczną formę. Wprowadzenie takiego rozwiązania na urządzenia mobilne to spore ułatwienie. Skorzystają z niego również osoby posiadające już taką kartę.

  Karta dużej rodziny także w telefonach

  Mieszkańcy wnioskujący o wydanie Dzierżoniowskiej Karty Dużej Rodziny mogą wybierać jej tradycyjną lub elektroniczną formę. Wprowadzenie takiego rozwiązania na urządzenia...

  Czytaj dalej
 • SILHOUETTE DCD zyskał największe uznanie mieszkańców Ziemi Dzierżoniowskiej i na koniec Dzierżoniowskich Prezentacji odebrał Smoka Publiczności 2018. W kategorii Przedsiębiorstwo roku zwyciężył Krioesthetic Kriocardio, Debiut Roku trafił do Sensei Sushi Restaurant.

  Smoki biznesu i smoki publiczności 2018

  SILHOUETTE DCD zyskał największe uznanie mieszkańców Ziemi Dzierżoniowskiej i na koniec Dzierżoniowskich Prezentacji odebrał Smoka Publiczności 2018. W kategorii Przedsiębiorstwo...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
5
6
7
8
9
10
12
13
14
15
18
20
21
23
24
26
27
28
29
30

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy4°C

JutroCloudy6°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne