Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Fotografie bliskie sercu w Oknie Artystycznym

15-03-2017
Patrząc na jej zdjęcia aż trudno uwierzyć, że fotografuje zaledwie od ubiegłego roku. Dzierżoniowianka Katarzyna Bobowska zatrzymuje w obiektywie ulotne piękno otaczającej nas przyrody. Wystawa w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza to jej debiut. Po obejrzeniu wykonanych przez nią prac przyznacie z pewnością, że udany.

Patrząc na jej zdjęcia aż trudno uwierzyć, że fotografuje zaledwie od ubiegłego roku. Dzierżoniowianka Katarzyna Bobowska zatrzymuje w obiektywie ulotne piękno otaczającej nas przyrody. Wystawa w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza to jej debiut. Po obejrzeniu wykonanych przez nią prac przyznacie z pewnością, że udany.

Zawsze zapracowana i zajęta nie miała wcześniej czasu i okazji, by poświecić się fotografii. - Postanowiłam jednak zrobić coś dla siebie i w końcu zrealizować swoją pasję, która była w mojej głowie od dziecka – mówi. - Chodzi o to, by podzielić się ze światem tym, co jest piękne, ulotne, a dzięki fotografii można to piękno zatrzymać.

Dlaczego akurat zdjęcia przyrody? - To jest najbliższe mojemu sercu, dobrze się z tym czuję, jestem sobą – wyznaje. Jest wegetarianką, ma kilka kotów, dwa psy, dwie zeberki i białego szczura. Kocha swe zwierzaki, ale to nie one zazwyczaj są jej modelami. - Najczęściej to, co uda mi się uchwycić w kadrze, to totalne przypadki - zwierzęta czy kwiaty, na które trafiam "przy okazji". Zawsze coś mi samo wpada w oko, nie szukam niczego na siłę – wyjaśnia fotografka. Zazwyczaj poddaje się impulsom, chwyta za aparat, gdy dostrzeże dobre światło lub jakiś wyjątkowo wdzięczny obiekt. A tych, jak przekonuje, wokół nie brakuje. - Na świecie jest tak wiele pięknych rzeczy. A my nie mamy czasu, by się im bliżej przyjrzeć, zastanowić nad głębią piękna, które jest wokół nas – mówi. - Warto je zatrzymać, choćby w kadrze.

37-letnia mieszkanka Dzierżoniowa jest samoukiem w kwestiach związanych z fotografią. Nie wyklucza jednak, że właśnie z fotografią przyrody zwiąże swe plany na przyszłość. Chciałaby się w tym kierunku rozwijać.

To kolejna z odsłon prezentujących niezwykłe talenty dzierżoniowian. W Oknie Artystycznym, które powstało po to, by promować naszych zdolnych mieszkańców, możecie oglądać nie tylko fotografie, ale i obrazy, szkice, hafty, rzeźby i wszelkiego rodzaju rękodzieło. Wystawiane tu prace są doskonałym dowodem na to, że wśród nas są ludzie, którzy swe emocje, postrzeganie i projekty potrafią przetworzyć we wspaniałe dzieła i cieszyć się obcowaniem z szeroko rozumianą sztuką.

Polecane informacje:

 • Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór. Fot: telewizja Sudecka

  Ruszyła duża promocja Gór Sowich

  Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór.

  Czytaj dalej
 • Widok na dzierżoniowski rynek i ratusz - siedzibę urzedu miasta

  Zmiana godzin pracy urzędu

  Od 2 maja Urząd Miasta w Dzierżoniowie będzie obsługiwał klientów w nowych godzinach.

  Czytaj dalej
 • 26.05 - wybory do Parlamentu Europejskiego - internetowa wyszukiwarka obwodów do głosowania

  26 maja wybierzemy swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Niezależnie od poglądów czy sympatii politycznych udział w wyborach to dar demokracji, z którego nie tyle...

  Czytaj dalej
 • Baner reklamujący budżet obywatelski

  Co wybiorą mieszkańcy w DBO 2019?

  Po raz czwarty mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli zdecydować, na co wydać milion złotych przeznaczony na realizację zadań z Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego. Do 1...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
6
7
8
9
13
14
16
17
21
22
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy12°C

JutroPartly cloudy21°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne