Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Fotografie bliskie sercu w Oknie Artystycznym

15-03-2017
Patrząc na jej zdjęcia aż trudno uwierzyć, że fotografuje zaledwie od ubiegłego roku. Dzierżoniowianka Katarzyna Bobowska zatrzymuje w obiektywie ulotne piękno otaczającej nas przyrody. Wystawa w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza to jej debiut. Po obejrzeniu wykonanych przez nią prac przyznacie z pewnością, że udany.

Patrząc na jej zdjęcia aż trudno uwierzyć, że fotografuje zaledwie od ubiegłego roku. Dzierżoniowianka Katarzyna Bobowska zatrzymuje w obiektywie ulotne piękno otaczającej nas przyrody. Wystawa w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza to jej debiut. Po obejrzeniu wykonanych przez nią prac przyznacie z pewnością, że udany.

Zawsze zapracowana i zajęta nie miała wcześniej czasu i okazji, by poświecić się fotografii. - Postanowiłam jednak zrobić coś dla siebie i w końcu zrealizować swoją pasję, która była w mojej głowie od dziecka – mówi. - Chodzi o to, by podzielić się ze światem tym, co jest piękne, ulotne, a dzięki fotografii można to piękno zatrzymać.

Dlaczego akurat zdjęcia przyrody? - To jest najbliższe mojemu sercu, dobrze się z tym czuję, jestem sobą – wyznaje. Jest wegetarianką, ma kilka kotów, dwa psy, dwie zeberki i białego szczura. Kocha swe zwierzaki, ale to nie one zazwyczaj są jej modelami. - Najczęściej to, co uda mi się uchwycić w kadrze, to totalne przypadki - zwierzęta czy kwiaty, na które trafiam "przy okazji". Zawsze coś mi samo wpada w oko, nie szukam niczego na siłę – wyjaśnia fotografka. Zazwyczaj poddaje się impulsom, chwyta za aparat, gdy dostrzeże dobre światło lub jakiś wyjątkowo wdzięczny obiekt. A tych, jak przekonuje, wokół nie brakuje. - Na świecie jest tak wiele pięknych rzeczy. A my nie mamy czasu, by się im bliżej przyjrzeć, zastanowić nad głębią piękna, które jest wokół nas – mówi. - Warto je zatrzymać, choćby w kadrze.

37-letnia mieszkanka Dzierżoniowa jest samoukiem w kwestiach związanych z fotografią. Nie wyklucza jednak, że właśnie z fotografią przyrody zwiąże swe plany na przyszłość. Chciałaby się w tym kierunku rozwijać.

To kolejna z odsłon prezentujących niezwykłe talenty dzierżoniowian. W Oknie Artystycznym, które powstało po to, by promować naszych zdolnych mieszkańców, możecie oglądać nie tylko fotografie, ale i obrazy, szkice, hafty, rzeźby i wszelkiego rodzaju rękodzieło. Wystawiane tu prace są doskonałym dowodem na to, że wśród nas są ludzie, którzy swe emocje, postrzeganie i projekty potrafią przetworzyć we wspaniałe dzieła i cieszyć się obcowaniem z szeroko rozumianą sztuką.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky9°C

JutroCloudy7°C