Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Fortepianowy „Portret Chopina” w synagodze

21-08-2019
Dzierżoniowski Ośrodek Kultury oraz Fundacja Beiteinu Chaj-2004-Nasz Dom Żyje zapraszają 15 września na koncert fortepianowy Grzegorza Niemczuka „Portret Chopina” w ramach Festiwalu u Rutiki. Liczba miejsc jest ograniczona (150).

Dzierżoniowski Ośrodek Kultury oraz Fundacja Beiteinu Chaj-2004-Nasz Dom Żyje zapraszają 15 września na koncert fortepianowy Grzegorza Niemczuka „Portret Chopina” w ramach Festiwalu u Rutiki. Liczba miejsc jest ograniczona (150).

W styczniu 2017 roku Program Pierwszy Polskiego Radia zestawił chopinowskie interpretacje Grzegorza Niemczuka w jednym szeregu z tak wybitnymi artystami, jak Martha Argerich, Maurizio Pollini i Adam Harasiewicz. Bogata, międzynarodowa kariera solowa, trwająca już 14 lat, zawiodła go do wielu prestiżowych sal koncertowych na całym świecie. Pianista wystąpił do tej pory z ponad 400 recitalami i koncertami, odwiedzając 31 krajów na wszystkich 6 kontynentach. Często prowadzi swoje własne koncerty, wprowadzając słuchaczy w tajniki wykonywanej muzyki i przybliżając ciekawe fakty z biografii kompozytorów. Wszędzie, gdzie występuje, spotyka się z gorącym przyjęciem publiczności oraz krytyki.

Pianista posiada bardzo rozbudowany repertuar obejmujący ponad 250 utworów solowych i 28 koncertów na fortepian z orkiestrą od epoki baroku po muzykę XX i XXI wieku. Jest zwycięzcą wielu konkursów pianistycznych.

Bilety na koncert 15 września o godz. 17.00 w synagodze Rutika przy ul. Krasickiego 28 kosztują 25 zł (35 zł w dniu koncertu). Można je nabyć w kasie biletowej DOK-u, ul. Świdnicka 23, I piętro, w godz. 10.00-18.00, tel. do kasy 74 64 65 019 lub na www.dok.pl w zakładce KUP BILET.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy1°C

JutroLight sleet2°C