Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Estetyka - tak wspólnoty wpływają na wizerunek miasta

16-01-2020
115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”. Forma konkursu jest jedyną, w której zgodnie z przepisami miasto może wspierać prace realizowane przez wspólnoty mieszkaniowe.

115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”.

Forma konkursu jest jedyną, w której zgodnie z przepisami miasto może wspierać prace realizowane przez wspólnoty mieszkaniowe.

- Bez tego typu inwestycji Dzierżoniów nie zmieniałby się tak, jak możemy to obserwować. Z jednej strony dbanie o własne budynki jest czymś naturalnym, z drugiej to spory wysiłek finansowy, dlatego serdecznie gratuluję i dziękuje wszystkim mieszkańcom, którzy modernizując swoje budynki przyczyniają się do poprawy wizerunku i estetyki Dzierżoniowa – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

Nagrody w kategorii „elewacja”


I nagroda 25 000 zł – wspólnota mieszkaniowa Ząbkowicka 45II nagroda 15 000 zł - wspólnota mieszkaniowa Daszyńskiego 20


II nagroda 15 000 zł - wspólnota mieszkaniowa Kościuszki 5


III nagroda 10 000 zł - wspólnota mieszkaniowa Świdnicka 52-54


III nagroda 10 000 zł - wspólnota mieszkaniowa Wrocławska 25


III nagroda 10 000 zł - wspólnota mieszkaniowa Kilińskiego 2


IV nagroda 5 000 zł - wspólnota mieszkaniowa Ciasna 22


IV nagroda 5 000 zł - wspólnota mieszkaniowa Długa 3


IV nagroda 5 000 zł - wspólnota mieszkaniowa Grota Roweckiego 19-21


IV nagroda 5 000 zł - wspólnota mieszkaniowa Garncarska 9

Nagroda w kategorii „detal architektoniczny”


I nagroda 10 000 zł – wspólnota mieszkaniowa Mickiewicza 20Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajFair10°C

JutroClear sky14°C