Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Estetyka miasta i zieleń – czas na "Park Kusocińskiego"

09-10-2019
Teren pomiędzy ulicami Piastowską, Złotą i Świdnicką przejdzie gruntowną rewitalizację. To jeden z elementów zmian, jakie zachodzą w estetyce Dzierżoniowa, pielegnowaniu istniejących i tworzeniu nowych terenów zielonych.

Teren pomiędzy ulicami Piastowską, Złotą i Świdnicką przejdzie gruntowną rewitalizację. To jeden z elementów zmian, jakie zachodzą w estetyce Dzierżoniowa, pielegnowaniu istniejących i tworzeniu nowych terenów zielonych.

W parku zainstalowane zostaną nowe urządzenia małej architektury (ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery i tablice informacyjne), powstanie także dojście z głównej alei do Krzyża Milenijnego. Park zyska również nowe, LED-owe oświetlenie. Oprócz pielęgnacji istniejącej zieleni będą także nowe nasadzenia. Na terenie parku powstaną specjalne "kwatery" dla kwiatów i krzewów.

W ramach kosztujących 498 tys. 991zł prac wyremontowana zostanie główna alei pomiędzy ulicami Piastowską i Świdnicką, na której będzie "Aleja Gwiazd Dzierżoniowskich Sportowców". Powstanie także dojście prowadzące do Krzyża Milenijnego. Efekt końcowy zobaczymy w maju 2020 roku.

Tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa związane z estetyką miasta i terenami zielonymi to także zagospodarowanie skweru przy ul. Wrocławskiej, Piastowskiej i Strzelniczej, który od niedawna nosi nazwę "Skweru Włókniarzy", budowa miejsc piknikowych przy Skwerze Seniora i Juniora przy ul. Kopernika i stworzenie w ich sąsiedztwie Owocowego Skweru. Nowe nasadzenia drzew i krzewów wykonywane są tekże przy innych inwestycjach. Podczas zakończonego w tym roku pierwszego etapu przebudowy osiedla Kolorowego zasadzono 200 drzew.  

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy3°C

JutroPartly cloudy3°C