Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Elwira Chamczyńska odchodzi z SP 1

27-09-2019
Po 25 latach pracy w szkole przechodzi do pracy w Dolnośląskim Kuratorium Oświaty. Od października obowiązki dyrektora SP 1 przejmie Monika Szczucka, dotychczasowy zastępca.

Po 25 latach pracy w szkole przechodzi do pracy w Dolnośląskim Kuratorium Oświaty. Od października obowiązki dyrektora SP 1 przejmie Monika Szczucka, dotychczasowy zastępca.

Elwira Chamczyńska – dzierżoniowianka, absolwentka matematyki na Uniwersytecie Wrocławskim, ukończyła także studia podyplomowe z informatyki, zarządzania szkołą zawodową, zarządzania oświatą i sprawowania nadzoru pedagogicznego. Od 2016 r. jest także certyfikowanym coachem.

W 1985 r. rozpoczęła pracę w ZSMR w Roztoczniku jako nauczyciel matematyki, informatyki i języka niemieckiego. W 1991 r. została dyrektorem tej placówki. Na początku lat dziewięćdziesiątych pracowała także w niepełnym wymiarze jako nauczyciel języka niemieckiego w dzierżoniowskim Ekonomiku. W lipcu 1994 r. burmistrz Dzierżoniowa powierzył Elwirze Chamczyńskiej organizację nowej, będącej jeszcze w budowie, szkoły. Szkoła ta przez 23 była znana jako Szkoła Gimnazjalna, a w jej murach pobierali naukę uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej, liceum ogólnokształcącego, szkoły mistrzostwa sportowego i gimnazjum. Od 2017 roku jest to Szkoła Podstawowa nr 1.

Elwira Chamczyńska była także członkiem komisji ds. rozwoju gospodarczego Rady Miejskiej w latach 1998-2002, oraz radną powiatu dzierżoniowskiego i przewodniczącą Komisji Oświaty w latach 2014-2018. Przez ostatnie dwa lata była społecznie pracującym regionalnym koordynatorem Dolnośląskiego Festiwalu Nauki i organizowała jego przebieg w Dzierżoniowie. Została odznaczona tytułem „Przyjaciel z wielkim serduchem” za działalność na rzecz WOŚP. Jest członkiem honorowym wielu stowarzyszeń sportowych działających w naszym mieście. Wielokrotnie nagradzana Nagrodą Burmistrza, Kuratora Oświaty i wyróżniona Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy12°C

JutroRain showers12°C