Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Ekologia Młodego Mieszczucha

28-04-2017
Co się kryje pod tym chwytliwym hasłem? Miesięczne warsztaty ekologiczne, które odbyły się w kwietniu w Szkole Podstawowej nr 9 w Dzierżoniowie. Zajęcia były przeznaczone dla wszystkich uczniów i nauczycieli szkoły oraz rodziców.

Co się kryje pod tym chwytliwym hasłem? Miesięczne warsztaty ekologiczne, które odbyły się w kwietniu w Szkole Podstawowej nr 9 w Dzierżoniowie. Zajęcia były przeznaczone dla wszystkich uczniów i nauczycieli szkoły oraz rodziców.

Koordynatorem projektu była Iwona Dzwolak. W jego ramach przez tydzień prowadzono doświadczenia z tematyki stanu czystości powietrza we wszystkich klasach. Uczniowie badali stopień zanieczyszczenia powietrza w różnych miejscach - przy ruchliwej ulicy i w parku, w centrum miasta i na wsi. Następnie porównywali wyniki i formułowali wnioski. Odbyły się dyskusje, poszukiwanie dobrych sposobów na dbanie o czystość powietrza. Klasy tworzyły „mapy myśli”w formie drzewa jako podsumowanie doświadczeń.

Dla klas I-III przygotowano konkurs „Dbam o powietrze, którym oddycham”, a dla klas IV-VI konkursy „Czystość powietrza zależy od nas”, „Elektroodpady proste zasady” i „Ozdoba świąteczna z eko-odpadów”.

Zorganizowano także dzień zdrowego odżywiania. W klasach I-III odbyły się pogadanki na temat prawidłowego odżywiania, piramidy żywienia i tego, co warto zjeść na drugie śniadanie. Uczniowie przygotowywali wspólnie sałatki owocowe i warzywne oraz kolorowe kanapki ze zdrowych produktów. Także klasy IV –VI miały pogadanki na na temat drugiego śniadania w szkole, a Samorząd Uczniowski przygotował straganik z owocami i warzywami pod hasłem „Jem zdrowo i kolorowo”.

Był też dzień ekologa i konkurs wiedzy „Znam ważne pojęcia z tematyki ochrony środowiska”. W tym dniu w trakcie quizu wyłoniono w każdej klasie I, II i III „Mistrza wiedzy ekologicznej”. Odbyły się też warsztaty z ogrodnictwa - porządkowanie terenu wokół szkoły, sadzenie hortensji bukietowych, a w ostatnim tygodniu - warsztaty przy kompostowniku dla klas najmłodszych pod hasłem „Jak powstaje kompost i do czego służy?” Uczniowie uczestniczyli również w wycieczkach edukacyjnych do Szkoły Leśnej w Bielawie, ogrodu botanicznego oraz w Góry Sowie.

W Dniu Słońca 27 kwietnia podsumowano wyniki wszystkich konkursów i działań warsztatowych, a uczniowie obejrzeli inscenizację „Smok i Smog”

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy6°C

JutroFair4°C